نسخه پایدار کروم ۲۱ با قابلیت پشتیبانی از صفحه نمایش رتینای مک‌بوک پرو و استفاده از وبکم بدون نیاز به افزونه منتشر شد

چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۱ - ۲۲:۰۹
مطالعه 1 دقیقه
آنچه این روزها در گوگل صورت می‌پذیرد ارائه خدماتی با کیفیت و بدون وقفه به کاربران است. طوری که کاربران با اطمینان، سرویس‌های گوگل را انتخاب می‌کنند. یکی از محصولات دوست داشتنی غول جستجوی جهان، محبوب‌ترین مرورگر جهان یعنی کروم است که نسخه ۲۱ آن امروز منتشر شد.

کسانی که از مک‌بوک پروهای جدید (با صفحه نمایش رتینا) استفاده می‌کنند، از حدود شش هفته پیش منتظر این نسخه بودند. روزی که قرار بود نسخه پایدار گوگل کروم با قابلیت پشتیبانی از صفحه نمایش رتینای اپل منتشر شود.

حالا کروم ۲۱ برای کسانی که از لپ‌تاپ‌های جدید اپل استفاده می‌کنند و علاقه‌ای به وبگردی با مرورگر سافاری نیز ندارند، حاضر و آماده است.

برای استفاده از کروم ۲۱ هیچ فرقی نمی‌کند که از چه سخت‌افزاری استفاده می‌کنید، چون گوگل به قول خود درباره پشتیبانی از WebRTC عمل کرده و عملکرد وبکم و میکروفون ها را بدون نیاز به فلش‌پلیر یا افزونه دیگر امکانپذیر نموده است.

از دیگر تغییرات قابل توجه در نسخه ۲۱ کروم  می‌توان به پشتیبانی گسترده و بهتر از چاپ فایل مبتنی بر فضاهای ذخیره‌سازی ابری و پشتیبانی بهتر از  Gamepadها اشاره نمود.

اگر از مرورگر کروم برای وب‌گردی استفاده می‌کنید برای بروز رسانی به نسخه جدید، برروی دکمه آچار در گوشه سمت راست بالای مرورگر کلیک نموده و سپس About Google Chrome را انتخاب کنید تا بروزرسانی به نسخه جدید بصورت خودکار آغاز شود در غیراینصورت می‌توانید نسخه جدید کروم را از این آدرس دریافت و نصب نمایید.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود