اپلیکیشن TweetReality؛ تجربه توییتر در فضای واقعیت افزوده

دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
اپلیکیشنی منتشر شده است که شبکه‌ی اجتماعی توییتر را در قالب واقعیت افزوده به کاربران ارائه می‌کند.
تبلیغات

توییتر فضایی برای بیان آزاد نظرات و عقاید درباره‌ی موضوعات مختلف است. از آغاز کار این شبکه‌ی اجتماعی، روزانه کاربران اقصی نقاط جهان در قالب پیام‌های ۲۸۰ کاراکتری دیدگاه‌های خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند.

حال عده‌ای از عشاق این شبکه‌ی اجتماعی با بهره‌گیری از پلتفرم ARKit‌ اپل اقدام به توسعه‌ی اپلیکیشینی کرده‌اند که این شبکه‌ی اجتماعی را در قالب واقعیت افزوده در مقابل شما قرار می‌دهد. این اپلیکیشین که TweetReality نام دارد، چند روزی است که به اپ‌استور اپل راه پیدا کرده است. همانطور که در ویدیوی زیر مشاهده می‌کنید، توییت‌های کاربران به‌صورت شناور در فضا به نمایش در می‌آیند که قطعا تجربه‌ی جالبی است. برای تعامل با توییت‌ها می‌توانید روی هر کارت ضربه بزنید. یکی از کاربرانی که این اپلیکیشن را تجربه کرده است، از روش شگفت‌انگیز آن برای تعامل بیشتر با توییتر سخن می‌گوید.

اگرچه استفاده از این اپلیکیشن نسبت به اپلیکیشن رسمی موبایل‌ اندکی سخت‌تر است؛ اما ایده‌ی پشتِ آن، پتانسیل‌های بالای واقعیت افزوده را برای ارائه تجربه‌ای فراگیر و تأثیرگذارتر از سرویس‌‌هایی که اکنون از آن‌ها استفاده می‌کنیم، به ما گوشزد می‌کند.

طراح این اپلیکیشن، اوسکار فلمار در رابطه با اپلیکیشنش می‌گوید:

هدف من نشان‌ دادن نو‌آوری در آینده‌ای بود که به‌ نظر می‌رسد با پوشیدن عینک‌های آتی محقق شود.

او در ادامه از برنامه‌ی خود از عرضه‌ی این اپ برای عینک‌ واقعیت افزوده سخن می‌گوید. به باور او،‌ تکنولوژی واقعیت افزوده نحوه‌ی خواندن و نوشتن افراد را از جنبه‌های گوناگونی تغییر خواهد داد.

اپل با عرضه‌ی ARKit راه همواری برای توسعه‌ی اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده در جلوی توسعه‌دهندگان قرار داده است؛ بنابراین در آینده احتمال عرضه‌ی نمونه‌های مشابه این اپلیکیشن برای اینستاگرام، اسنپ‌چت یا فیس‌بوک، چندان دور از انتظار نیست.

این اپلیکیشن تنها برای کاربران آی‌او‌اس منتشر شده است. اگر قصد دانلود آن را دارید، به این لینک مراجعه کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات