هوش‌ مصنوعی مایکروسافت زبان چینی را آموزش می‌دهد

سه‌شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت اپلیکیشن جدیدی معرفی کرده است که به‌ لطف به‌کارگیری هوش‌ مصنوعی، زبان چینی را به‌آسانی آموزش می‌دهد.
تبلیغات

اوایل ماه‌ جاری، واحد تحقیقات مایکروسافت از کار روی اپلیکیشنی سخن گفت که زبان چینی را در قالبی ساده به کاربران آموزش می‌دهد. حال امروز این اپلیکیشن مبتنی بر هوش‌ مصنوعی برای کاربران آی‌او‌اس منتشر شده است و قصد دارد در زمانی به‌مراتب کمتر، دانش‌آموزان را در فراگیری زبان چینی یاری رساند.

یان ژیا، رهبر ارشد بخش توسعه‌ در شعبه‌ی پکن واحد تحقیقات مایکروسافت، می‌گوید:

البته مایکروسافت به‌صورت شفاف اشاره می‌کند که این اپلیکیشن به‌هیچ عنوان نیاز به معلم را رفع نخواهد کرد و دانش‌آموزان همچنان برای فراگیری این زبان نیاز به آموزگار دارند؛ در واقع این اپلیکیشن قصد دارد نقش دستیاری را ایفا کند که کاربران را در راه یادگیری زبان چینی همراهی می‌کند. برای یادگیری بهتر، در این اپلیکیشن شاهد حضور سیستم‌ درجه‌بندی و نمره‌دهی پیشرفته‌ای هستیم که یادگیری را آکادمیک‌تر می‌کند؛ همچنین در صورت وجود اشکال در ادای کلمات، اپلیکیشن به‌صورت خودکار آن‌ها را مشخص و دوباره از کاربر برای تلفظ صحیح درخواست می‌کند.

فرقی ندارد که به‌تازگی قصد فراگیری زبان چینی دارید یا پیش‌تر تجربه‌ی یادگیری آن را داشته‌اید؛ این اپلیکیشن برای هر دو دسته‌ی کاربران ساخته شده است و شما از هم‌اکنون می‌توانید اقدام به دریافت آن از اپ‌استور اپل کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات