آموزش تهیه پشتیبان از کلیه اطلاعات موجود در تلفن اندرویدی

آموزش تهیه پشتیبان از کلیه اطلاعات موجود در تلفن اندرویدی

امروز قصد داریم نرم‌افزاری به شما معرفی کنیم که برروی تمام ابزارهای اندرویدی قابل استفاده بوده و از طریق آن می‌توانید به سادگی از کلیه اطلاعات خود بک‌آپ بگیرید. نرم‌افزار Go Backup برروی اندروید روت نشده نیز به خوبی کار می‌کند. با این نرم‌افزار می‌توانید از پیامک‌، دفترچه تلفن، تاریخچه‌ تماس‌ها و کلیه نرم‌افزارها و حتی لیست شبکه‌های بی‌سیم پشتیبان تهیه کنید. پس اگر اطلاعات موجود در تلفن‌ یا تبلت‌‌تان برایتان اهمیت دارد با ما همراه باشید.

ابتدا نرم افزار مجانی Go Backup را از 1Mobile یا Google Play دانلود نموده و برروی تلفن خود نصب کنید.

اگر اندروید شما Root شده باشد نرم‌افزار بصورت خودکار تشخیص داده و دسترسی‌های لازم را تنظیم می‌کند اما اگر تلفن‌تان Root نشده باشد، باز هم می‌توانید از این برنامه استفاده کنید.

برای تهیه بک‌آپ تنها کافی است دکمه New Backup را لمس کنید.

 New-Backup

سپس می‌توانید مواردی که قصد دارید از آنها پشتیبان تهیه کنید را انتخاب نموده و با لمس کردن دکمه Start Backup، عملیات پشتیبان‌گیری را آغاز کنید.

فایل‌های بک‌آپ برروی SD Card ذخیره می‌شود و براحتی می‌توانید آنها را برروی کامپیوتر خود کپی کنید بدین منظور کافی است تلفن را با کابل USB به کامپیوتر متصل نموده و سپس از فولدر زیر فایل‌های بک‌آپ را برروی کامپیوتر خود منتقل و نگه‌داری نمایید.

/sdcard/GOBackup/AllBackup/

برای بازگرداندن اطلاعات بک‌آپ گرفته شده نیز به‌راحتی می‌توانید برروی دکمه Restore کلیک نموده و بک‌آپ مورد نظر خود را انتخاب و سپس عملیات بازگرداندن اطلاعات را آغاز کنید.

توجه داشته باشید که شما می‌توانید بک‌آپ‌ها مختلفی را برروی تلفن خود نگه‌داری کنید اما بهتر است هر چند وقت یک بار بک‌آپ‌های قدیمی را حذف نموده و تنها یک یا دو بک‌آپ آخر را نگه‌دارید تا فضای ذخیره‌سازی تلفن‌تان اشغال نشود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده