برنامه ترجمه کلمات توسط لنز دوربین iPhone ، هر انچه می بینید ترجمه می شود

شنبه ۲۷ آذر ۱۳۸۹ - ۱۵:۳۲
مطالعه 2 دقیقه
اگر دوربین موبایل iPhone  خود را جلوی یک متن که به زبان دیگری نوشته شده نگه دارید، با کمال تعجب مشاهده می کنید این نوشته به زبان مورد نظر شما قابل مشاهده است. در واقع بدون اینکه متنی تایپ کرده باشید، تصویر تابلوها به زبان شما ترجمه خواهند شد.
تبلیغات

برنامه Word Lenz  توسط Quest Visual ارائه شده است. این برنامه در واقع یک تحول بسیار بزرگ است. تاکنون هرآنچه را که می خواستید ترجمه کنید باید حتما تایپ می کردید. ولی این برنامه تمام عکس ها را آنالیز می کند و آنها را به متن تبدیل می کند. سپس این متن را به زبان دلخواه شما(که برای برنامه نیز تعریف شده) ترجمه می کند. خود این برنامه مجانی است ولی برای هر زبانی که بخواهید به برنامه اضافه کنید باید مبلغ 4.99$ دلار پرداخت کنید و متاسفانه این برنامه فقط برای ورژن های iOS 4.0  و بعد از آن موجود است. هیچ نسخه اندرویدی از این برنامه هنوز ساخته نشده است.

سیستم ترجمه این برنامه بسیار بسیار سریع عمل می کند. ولی عده ای بر این باورند که این برنامه باید قابلیت ضبط نیز می داشت تا بتوان مجددا از عکس هایی که پیش از این در آن ترجمه شده، استفاده کرد.

به نقل از Tech Crunch  این برنامه حروف را تشخیص می دهد و سپس در دیکشنری به دنبال آنها می گردد و پس از یافتن ترجمه صحیح، مجددا آن را روی همان فیلم نشان می دهد. البته همه این کار ها با سرعت بسیار بالا اتفاق می افتد.

این برنامه فعلا قادر است زبان English  را به Spanish و بالعکس ترجمه کند. ولی Quest Visual ادعا می کند به زودی بیشتر زبان های اروپایی مانند فرانسوی، پرتغال و برزیلی می توانند به یکدیگر ترجمه شوند.

این برنامه قادر نیست جملات را به صورت روان ترجمه کند، ولی توریست ها و گردشگرانی که به کشورهای مختلف سفر می کنند می توانند به راحتی توسط این برنامه منو ها، نام خیابان ها و علامت های جاده ها را بخوانند.

پیشنهاد می کنم ویدئوی ارائه شده در ادامه را حتما مشاهده کنید تا به قدرت و سرعت این برنامه پی ببرید.

گزارش شده که این برنامه تا پایان امسال هزینه بیشتری برای هر بسته ترجمه دریافت خواهد کرد و این هزینه از 4.99 دلار به 10 دلار افزایش خواهد یافت.

منبع: Digitaltrends

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات