Stackoverflow می گوید ایرانیان عاشق برنامه‌نویسی هستند

چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۸
مطالعه 3 دقیقه
شاید شما هم با سایت Stackoverflow.com آشنا باشید. استک اُوِر فِلو، یک وب سایت پرسش و پاسخ بسیار قدرتمند است که به واسطه ی تیم پشتیبانی قوی و برنامه‌نویسی هوشمند آن، موفق به جذب بیشترین مخاطب در بین سایتهای Q&A شده است.

این وب سایت هر ساله اقدام به برگزاری یک نظر سنجی در بین توسعه‌دهندگان می کند که نتیجه ی آن، اطلاعات دقیقی از وضعیت برنامه نویسان بیش از 150 کشور جهان در سال 2015 به مخاطبانش ارائه می‌دهد . در گزارش امسال، نکته‌ی بسیار جالبی در مورد کاربران ایرانی منتشر شده که در ادامه ملاحظه خواهید کرد.

آمارگیری امسال از بین بیش از 25 هزار توسعه‌دهنده وب و موبایل انجام شده است که بخشی از نتایج آن در زیر آمده است:

پر طرفدار ترین زبان های برنامه‌نویسی :

در این فهرست طبق معمول چند سال گذشته جاوا اسکریپت رتبه ی اول را کسب کرده است و SQL، جاوا، سی شارپ و PHP رتبه های دوم تا پنجم را کسب کرده‌اند.

شیوه ی یادگیری و تحصیلات توسعه‌دهندگان

در این فهرست نکته ی جالب و قابل اشاره این است که حدود 42 درصد از توسعه‌دهندگان به صورت خودآموز آموزش دیده‌اند و حدود 18 درصد هم از آموزش آنلاین برای افزایش سطح دانش خود بهره برده‌اند.

36 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی، در دانشگاه آموزش دیده و دارای مدرک لیسانس بوده‌اند و کمتر از 37 درصد هم در حین کار آموزش دیده‌اند.

میزان بالای رضایت شغلی برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان

Stackoverflow درباره رضایت شغلی توسعه‌دهندگان، می گوید کمتر از 10 درصد از پاسخ‌دهندگان از شغل خود ناراضی بودند و بیش از 76 درصد آنها از شغل خود رضایت دارند.

ایران ؛ بهشت توسعه‌دهندگان وب

در این آمارگیری برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان ایرانی در مجموع بیشترین رضایت شغلی را از کار و شرایط خود دارند. این نکته از آن جهت قابل تأمل است که بیشتر پروژه هایی که ایرانیان از آن سودکلانی دریافت کرده اند، پروژه هایی برای کارفرمایان خارجی بوده است.

این آمار مربوط به پیش از توافق هسته ای می باشد و درحالی است که اساساً به دلیل وجود تحریم های ارزی، دریافت وجه دلاری از کارفرمایان خارجی، کاری است به سان کندن بیستون برای فرهاد. اینجاست که می توان عشق ایرانیان به این کار را دریافت.

راه ورود به چنین بازار گسترده و جذاب و سودآوری، برای همه ی افراد در هر سن و با هرجنسیتی باز است. تنها لازمه ی ورود به این عرصه، آموزش اصولی است.

تیم آموزش دات آی تی ، با بهره گیری از متخصصین حوزه‌ی برنامه‌نویسی و طراحی وب‌سایت، اقدام به تولید یک مجموعه‌ی آموزش ویدیویی طراحی و برنامه‌نویسی وب‌سایت  به زبان فارسی نموده است.

سر فصل‌های این مجموعه شامل HTML, CSS, JavaScript jQuery, Bootstrap WordPress و MySql, PHP و API و Mobile Application می‌باشد که با بهترین تجهیزات صدابرداری و صداگذاری به زبان فارسی دوبله شده است.

شما می توانید با سفارش این پکیج، علاوه بر ویدیوهای آموزشی، یک هاست رایگان و یک کارت تخفیف خرید از فروشگاه اینترنتی weenkel.com دریافت نمایید و همچنین شانس خود را برای برنده شدن یک دستگاه تبلت یا کیبورد ارگونومیک را بیازمایید. برای شرکت‌کنندگان این مجموعه، یک سورپرایز 15 میلیون تومانی هم درنظر گرفته شده که می توانید با مشاهده ی ویدیوی ما در سایت amoozesh.it از چگونگی دریافت آن مطلع شوید.

مجموعه آموزش دات آی تی این مجموعه‌ی ارزشمند را تا عید فطر با 17 درصد تخفیف به خریداران ارائه می نماید.

برای آشنایی بیشتر با این مجموعه، ویدیو زیر را تماشا نمایید:

پایان رپورتاژ آگهی/

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود