اپلیکیشن دروغ سنج برای اندروید، با تشخیص استرس و ترس کار می‌کند

چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۶
مطالعه 2 دقیقه
در میان طیف وسیع اپ‌های تولید شده برای سیستم‌عامل اندروید، نرم‌افزار‌هایی که جنبه سرگرمی دارند، بسیارند. در این مقاله قصد داریم نرم‌افزار مجانی و جذابی را معرفی کنیم که براساس الگوریتم ناتو کار می‌کند و دروغ را از راست تشخیص می‌دهد. پس اگر تبلت یا تلفن اندرویدی دارید خواندن مقاله را ادامه دهید.

گوگل پلی بیش از 450 هزار اپلیکیشن دارد و پیدا کردن برنامه‌ای که نیازتان را بر طرف کند یا تخیلاتتان را به حقیقت پیونداند از این سیل انبوه کار دشواری است. اخیرا با اپلیکیشنی بسیار جالبی آشنا شدیم که کارایی آن خیره کننده است. این نرم‌افزار "Advanced Lie Detector Plus" نام دارد. ابن اپ ادعا می‌کند که براساس الگوریتم NATO و تکنولوژی مبتنی بر استرس صدا می‌تواند دروغ را تا حد قابل قبولی تشخیص دهد. تکنولوژی‌های مذکور همان‌هایی هستند که در نرم‌افزارهای حرفه‌ای دروغ‌سنج توسط آژانس‌های بازجویی مثل پلیس مورد استفاده قرار می‌گیرند.

الگوریتم، استرس نهفته در کلمات را تشخیص داده و می‌گوید که دروغ می‌گویید یا می‌ترسید دستتان رو شود. اگر شخص استرس نداشته باشد دروغی تشخیص داده نمی‌شود. تنها الگوریتم مورد استفاده در این اپلیکیشن TEO-CB-Auto-Env است.

مشخصات نرم افزار دروغ سنج:

  • استفاده از الگوریتم Critical Band based Teager Energy Operator auto correlation envelope area algorithm (TEO-CB-Auto-Env)
  • قابلیت تنظیم دستی دقت برای گوشی‌های سریع‌تر
  • نمایش گرافیکی استرس موجود در سیگنال صحبت ثبت شده
  • تنظیم سرعت آنالیز از 25 تا 100 درصد

روش استفاده از Lie Detector در گوشی های اندروید

ابتدا لازم است این نرم افزار مجانی را از Google Play یا 1Mobile دانلود کرده و آن را روی گوشی خود نصب کنید. وقتی عملیات نصب به پایان رسید، باید روی گزینه "Mic" که اولین گزینه از سمت چپ است تپ کنید و شروع به صحبت کنید تا دستگاه صحت یا عدم صحت صحبت شما را تشخیص دهد. وقتی کارتان به پایان رسید، روی "Done" تپ کنید.

حال از طریق یک رابط گرافیکی تمام جزئیات و اطلاعات بیشتر درباره نتیجه به همراه گراف استرس برای شما به نمایش در خواهد آمد. همچنین با زدن دکمه Play می‌توانید دریابید در کجای صحبت‌تان چه میزان استرس وجود داشته و نرم‌افزار کدام بخش از صحبت‌تان را دروغ تشخیص داده است. تنها ایراد این اپلیکیشن عدم سازگاری با نسخه 4 اندروید یا همان ساندویچ بستنی است.

توجه: دقت کنید که این نرم‌افزار فقط جنبه سرگرمی دارد و به هیچ عنوان نمی‌توان از نتیجه آن به عنوان مدرک معتبر استفاده کرد. نه ما و نه تولیدکننده آن هیچ مسئولیتی را قبول نمی‌کنیم!

حال که این برنامه را نصب کرده‌اید نظر خود را با ما در میان بگذارید.

مطالب مشابه

نظرات