فایرفاکس بتا برای iOS ارائه شد

فایرفاکس بتا برای iOS ارائه شد

موزیلا بالاخره نسخه‌ بتای مرورگر فایرفاکس را برای iOS ارائه کرد. این کمپانی در دعوتنامه‌ای که برای برخی کاربران برگزیده ارسال کرده از آنها خواسته تا ایرادات و حفره‌های موجود را یافته و گزارش دهند تا در نسخه نهایی که به زودی ارائه می‌شود، اپلیکیشنی پایدار و بی‌ایراد را ببینیم.

وقتی موزیلا اواخر سال ۲۰۱۴ اعلام کرد که به زودی فایرفاکس را به پلتفرم iOS می‌آورد، بسیاری از کاربران، خصوصا افرادی که روی پلتفرم‌های دیگر از این مرورگر استفاده می‌کردند، خوشحال شدند. حالا پس از گذشت شش ماه، موزیلا ایمیل‌هایی برای برخی کاربرانش ارسال کرده و از آنها خواسته اگر مایل هستند، می‌توانند به برنامه بتای فایرفاکس برای iOS بپیوندند و تا جایی که می‌توانند باگ‌ها، ایرادات و حفره‌های آن را پیدا کرده و گزارش دهند.

در ایمیلی که برای برخی کاربران ارسال شده، موزیلا اعلام کرده که نسخه بتای این اپ مستعد داشتن باگ‌ها و ایرادات متعددی است که در فرایند توسعه نهایی رفع خواهند شد. خوب اساسا هدف از ارائه نسخه بتا پیدا کردن ایرادات و رفع آنها در نسخه نهایی است.

بر اساس این ایمیل به نظر می‌رسد آزمایش‌کننده‌های نسخه بتا باید برای استفاده از این نرم‌افزار، دستگاهی مجهز به iOS 8 یا بالاتر داشته باشند. همچنین این اپلیکیشن برخی از ویژگی‌های دوست داشتنی مرورگر فایرفاکس مثل همگام‌سازی حساب‌ها و بوک‌مارک‌ها را در خود دارد.

هنوز مشخص نیست که موزیلا چه زمانی می‌تواند نسخه نهایی را روانه اپ استور اپل کند، اما همین ارائه نسخه بتا این امید را زنده کرده که این کمپانی بیکار ننشسته و به مراحل پایانی توسعه این اپلیکیشن نزدیک شده است.

فایرفاکس مرورگری با جامعه کاربری بزرگی است، اما ارائه اپلیکیشن iOS این مرورگر به طول انجامیده و این در حالی است که دو رقیب بزرگ دیگر، یعنی کروم گوگل و سافاری اپل چندین سال است که روی این پلتفرم فعال هستند و توانسته‌اند بسیاری از کاربران را جذب خود کنند.

فایرفاکس برای iOS

آیا شما هم دعوتنامه موزیلا برای پیوستن به برنامه بتای نسخه iOS فایرفاکس را دریافت کرده‌اید؟ در این صورت تجربه کاربری خود را با ما و سایر زومیتی‌ها در میان بگذارید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده