زوم‌اَپ: پشتیبان‌ گیری از تنظیمات اندروید با ROM Settings Backup

زوم‌اَپ: پشتیبان‌ گیری از تنظیمات اندروید با ROM Settings Backup

ROM Settings Backup اپلیکیشنی است که می‌تواند از تمامی تنظیمات انجام شده در Setting گوشی اندرویدی شما، فایل پشتیبان بگیرد. با زوم‌اپ همراه باشید.

همانطور که در پست "آموزش تهیه نسخه پشتیبان کامل  از تمامی بخش‌های تلفن اندروید" نیز گفته شد، بخش‌هایی از گوشی موبایل مانند برنامه‌ها، یادداشت‌ها و... هنگام تعویض رام یا گوشی، نیاز به تهیه‌ی فایل پشتیبان دارند که در پست مربوطه، راه پشتیبان‌گیری از تمامی موارد، مورد بررسی قرار گرفت. تنها مبحثی که در آن پست ناگفته باقی ماند، تنظیمات سیستمی و مربوط به رام اندروید بود. احتمالا شما هم بعد از هر بار تعویض رام، تنظیماتی را در بخش Setting گوشی انجام می‌دهید. میزان روشنایی صفحه، فعال یا غیرفعال بودن قابلیت چرخش خودکار، تنظیم آیکون‌های موجود در استاتوس‌بار و... تنها بخشی از تنظیماتی هستند که مربوط به رام گوشی بوده و توسط دیگر اپلیکیشن‌های موجود قابل پشتیبان‌گیری نیستند و تا به امروز بعد از هر بار تعویض رام، به ناچار مجبور به اعمال دوباره‌ی آن‌ها بوده‌ایم. در این پست اما اپلیکیشنی بسیار کاربردی با نام ROM Settings Backup را معرفی می‌کنیم که به کمک آن می‌توانید از جزئی‌ترین تنظیماتی که در بخش Setting گوشی انجام می‌دهید نیز پشتیبان‌گیری کنید.

romsetting2

با نصب این اپلیکیشن شما به لیستی از صدها زیرشاخه دسترسی خواهید داشت که هرکدام مربوط به یکی از تنظیمات دستگاه شما هستند و به لطف مجموعه‌ی کاملی که سازنده در این بخش جمع‌آوری کرده است، می‌توان گفت که هیچ موضوعی وجود ندارد که در لیست این اپلیکیشن قرار نداشته باشد. شما به راحتی قادر خواهید بود از کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین تنظیماتی را که بعد از نصب رام انجام داده‌اید، به کمک این اپلیکیشن، پشتیبان‌گیری کنید. بدیهی است انجام این کار به دسترسی روت نیاز خواهد داشت و بدون آن، امکان بهره‌مندی از این اپلیکیشن وجود ندارد. نحوه‌ی کارکرد اپلیکیشن نیز به این صورت است که بعد از نصب و اجرای آن، تنها کافی است تا با مشخص کردن رام فعلی خود، روی گزینه‌ی Backup کلیک کنید تا در عرض چند ثانیه فایل پشتیبان از گوشی شما تهیه شود. این فایل تهیه شده شامل تمامی بخش‌های گوشی شما است به این معنا که در هنگام تهیه‌ی فایل پشتیبان، امکان انتخاب بخش‌های مورد نظر وجود ندارد و فایل تهیه شده به صورت Full Backup خواهد بود. در تب دیگر، هنگام Restore کردن این فایل پشتیبان، لیستی کامل از صدها موردی که توسط این اپلیکیشن پشتیبان‌گیری شده است به شما نمایش داده خواهد شد و در این بخش، می‌توانید مشخص کنید که به دنبال بازیابی کدام تنظیمات گوشی هستید. برای دانلود نسخه‌ی رایگان این اپلیکیشن از لینک زیر استفاده کنید.

دانلود از بازار
دانلود از گوگل پلی استور
 
اپلیکیشن‌های محبوب خود را از طریق ایمیل app@zoomit.ir با ما در میان بگذارید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید