نوار آدرس نسخه‌ جدید مرورگر کروم بتا برای اندروید، به لبه‌ پایین منتقل شد

نوار آدرس نسخه‌ جدید مرورگر کروم بتا برای اندروید، به لبه‌ پایین منتقل شد

در جدیدترین نسخه‌ی مرورگر کروم‌ بتا برای اندروید، نوار آدرس این اپلیکیشن به بخش پایین صفحه‌نمایش منتقل شده است.

با انتشار جدیدترین آپدیت اپلیکیشن کروم‌ بتا برای سیستم‌عامل اندروید، نوار آدرس این مرورگر به بخش پایین نمایشگر تغییر مکان داده است. این تغییر چند ماه قبل در نسخه‌ی مخصوص توسعه‌دهندگان کروم رؤیت شد؛ اما مسلما بسیاری از کاربران، این نسخه‌ را هیچ‌گاه مشاهده نکردند و برخی دیگر ترجیح دادند منتظر انتشار نسخه‌های پایدار بمانند. نوار آدرس انتقال‌یافته به بخش پایینی مرورگر با نام کروم هوم نیز شناخته می‌شود و ظاهرا قرار است برای مدتی به‌طور ثابت به همین شکل باقی بماند.

برای درک بهتر این تغییر، تصاویر اسکرین‌شات زیر را مرور کنید. این عکس‌ها مربوط به جدیدترین نسخه‌ی اپلیکیشن کروم بتا (نسخه‌ی ۶۱.۰.۳۱۶۳.۵۱) هستند. همان‌طور که مطمئنا متوجه شده‌اید، نوار آدرس حالا در پایین صفحه‌نمایش قرار داده شده است؛ اما ظاهر کلی اپلیکیشن تغییری ندارد و به نظر می‌رسد تنها تغییر بصری این نسخه، انتقال نوار آدرس به پایین مرورگر است.

علاوه بر این، کاربران می‌توانند نوار آدرس جدید را تا نیمه‌ی صفحه نمایش به سمت بالا سوایپ کنند تا بدین طریق به میان‌برهای وب‌سایت‌ها دسترسی داشته باشند. همچنین کاربران می‌توانند مطالب مورد علاقه‌ی خود را به‌صورت تمام‌صفحه مطالعه کنند. با سوایپ کردن نوار آدرس، یک منو در پایین به کاربر نمایش داده می‌شود که شامل گزینه‌های هوم، دانلودها، نشانک‌ها و تاریخچه می‌شود. برای دسترسی به گزینه‌ی تب جدید در این نسخه‌ از کروم بتا، باید نوار آدرس را تا نیمه‌ی نمایشگر سوایپ کرد و در این شرایط، دکمه‌ی تب جدید در پایین سمت چپ نمایشگر قابل مشاهده خواهد بود. در این بخش همچنین میان‌برهای دیگری برای وب‌گردی در حالت ناشناس و پیش‌نمایش تب‌ها در نظر گرفته شده است. آیا شما با تغییرات یادشده و مهم‌تر از آن، انتقال نوار آدرس به بخش پایینی مرورگر کروم موافق هستید؟ اگر این سبک را نمی‌پسندید می‌توانید با غیر فعال کردن آن، ظاهر مرورگر را به حالت اولیه‌ برگردانید تا نوار آدرس مجددا در جایگاه اصلی خود یعنی در بالای نمایشگر نمایان شود. بدین منظور به آدرس chrome://flags مراجعه و عبارت Chrome Home را پیدا کنید؛ حالا می‌توانید در این بخش، حالت Default را به Disable تغییر دهید تا نوار آدرس کروم به حالت اصلی خود برگردد.

آیا شما این تغییر جدید را مشاهده کرده‌اید؟ اگر تمایل دارید جدیدترین نسخه‌ی کروم بتا را نصب و آن را تست کنید، می‌توانید به لینک مخصوص این اپ در فروشگاه گوگل‌ پلی مراجعه کنید.


منبع droid-life

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید