تلگرام دسکتاپ آپدیت شد: اضافه شدن حالت شب، دسترسی ادمین ها و موارد دیگر

 تلگرام دسکتاپ آپدیت شد: اضافه شدن حالت شب، دسترسی ادمین ها و موارد دیگر

لحظاتی پیش نسخه دسکتاپ تلگرام به نسخه‌ی 1.1.9 آپدیت شد و امکانات جدید نسخه موبایل به همراه حالت شب (Night Mode) به آن اضافه شد.

دیروز نسخه جدید تلگرام برای موبایل منتشر شد که در آن شاهد اضافه شدن امکانات مهمی همچون دسترسی ادمین‌ها، افزایش ظرفیت سوپرگروه‌ها، ثبت رویدادها و پراکسی داخلی بودیم. امروز نیز نسخه دسکتاپ این اپلیکیشن آپدیت شد و تعداد زیادی از ویژگی‌های جدید موبایل به آن اضافه شدند.

حالت شب

در این نسخه گزینه‌ای تحت عنوان Night Mode به منوی اصلی برنامه اضافه شده است که به کمک آن می‌توانید حالت شب را برای تلگرام دسکتاپ فعال کنید و بدون نیاز به تغییر پوسته، از کار با برنامه در تاریکی نیز لذت ببرید.

امکان Ban و محدود کردن اعضای سوپرگروه

امکان جالبی که در بخش کنترل سوپرگروه‌ها اضافه شده ، قابلیت محدود کردن کاربران در سوپرگروه است. از این پس می‌توانید به‌جای آنکه یک کاربر را به‌طور کامل از سوپرگروه اخراج یا بلاک کنید، تنها به محدود کردن موقت او بپردازید. برای مثال می‌توانید مشخص کنید که کاربر مورد نظر تا یک هفته اجازه‌ی ارسال مطلب در سوپرگروه نداشته باشد. یک کاربر در حالت عادی می‌تواند پیام‌های جدید را بخواند، پیام جدید ارسال کند، مدیا و استیکر بفرستد و اقدام به انتشار لینک کند. از این پس می‌توانید روی تمام این موارد به‌صورت تفکیک‌شده کنترل داشته باشید و هرکدام را که مایل بودید، برای یک کاربر خاص غیرفعال کنید. امکان Ban یا مسدود کردن زمان‌بندی شده‌ی اعضا نیز در این صفحه قرار گرفته است‌.

تعیین سطح دسترسی‌های ادمین کانال

در این بروزرسانی ادمین اصلی یک کانال (سازنده) می‌تواند روی سطح اختیارات دیگر ادمین‌ها کنترل داشته باشد و وظایف آن‌ها را مدیریت کند. پیش از این تنها سازنده کانال قادر به انجام مواردی همچون تغییر عکس یا اطلاعات کانال، ویرایش یا حذف پست دیگر ادمین‌ها و ... بود؛ اما از این پس سازنده می‌تواند مشخص کند که کدام یک از ادمین‌های دیگر نیز قادر به انجام این امور باشند. برای دسترسی به این بخش به صفحه‌ی پروفایل کانال بروید و روی آیکون چرخ‌دنده که به بالای صفحه اضافه شده است، لمس کنید.

ثبت رویدادها و فعالیت ادمین‌ها و اعضا در کانال و سوپرگروه

توسط بخش Events که به سوپرگروه‌ها و کانال‌ها اضافه شده است، می‌توانید به گزارشی از امور انجام‌شده در ۴۸ ساعت گذشته دسترسی داشته باشید. اضافه شدن ادمین جدید، جوین شدن اعضای جدید، ترک کردن کانال توسط اعضا، تغییر عکس یا اطلاعات کانال یا سوپرگروه، ارسال یا حذف شدن یک پست، ویرایش شدن یک پست به همراه نمایش نسخه قبل از ویرایش و ... از مواردی هستند که در این بخش ثبت و ضبط می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. این ویژگی می‌تواند کمک بسیاری برای ادمین‌های یک سوپرگروه باشد تا اعضایی که اقدام به نشر مطلب اسپم و بعد از مدتی آن را حذف می‌کنند، شناسایی کنند. همچنین کانال‌هایی که چند ادمین مشغول مدیریت آن هستند، می‌توانند از این امکان استفاده کنند و برای مثال متوجه شوند که کدام ادمین مطلب خوب یا اشتباهی را منتشر کرده است.

افزایش ظرفیت سوپرگروه‌ها به ۱۰ هزار نفر

از امروز سوپرگروه‌های تلگرام می‌توانند تا ۱۰ هزار عضو را در خود جای دهند که رقمی شگفت‌انگیز است و می‌تواند کاربرد سوپرگروه‌ها را بیش از پیش افزایش دهد. امکان جستجوی اعضا نیز اضافه شده است تا بتوانید بدون محدودیت در نمایش تعداد اعضا، کاربر مورد نظرتان رو جستجو و پیدا کنید.

امکان استفاده از پراکسی داخلی

تلگرام در این نسخه قابلیتی مشابه اپلیکیشن توییتر به خود اضافه کرده است که توسط آن می‌توانید به امکان تنظیم پراکسی داخلی دسترسی داشته باشید. توسط این امکان قادر خواهید بود بدون نیاز به فعال یا غیرفعال کردن‌های مکرر اپلیکیشن تغییر آی‌پی و تنها با وارد کردن یک پراکسی در برنامه، بدون محدودیت‌ از تلگرام (و شاید تماس صوتی) استفاده کنید. اگرچه این امکان در حال حاضر و به لطف دسترسی آزاد به تلگرام کاربرد چندانی نخواهد داشت؛ اما در هر صورت وجود آن بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

دانلود این بروزرسانی

ویندوز    |   مک  |   لینوکس 45 ۳۲ بیت   |   لینوکس ۶۴ بیت

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده