زوم‌اَپ: How to Make Origami، گذری به فرهنگ شرق دور

زوم‌اَپ: How to Make Origami، گذری به فرهنگ شرق دور

ساختن انواع اشکال با استفاده از کاغذ که مرسوم‌ترین آن ساخت کشتی و هواپیما است، از جمله‌ی سرگرمی‌های دوران کودکی است. این سرگرمی بخشی از فرهنگ ژاپنی‌ها است که اُریگامی خوانده می‌شود. در زوم‌اپ امروز به اپلیکیشن How to Make Origami می‌پردازیم.

شاید در کودکی چندان در قید و بند هنری که با استفاده از آن می‌توان کاغذها را از طریق تا کردن به اشکل مختلف تبدیل کرد، نباشیم. این هنر بخشی از فرهنگ ژاپنی است و به آن اُریگامی گفته می‌شود. در زبان ژاپنی اُریگامی به معنای تا کردن کاغذ است. در اریگامی از تاهای هندسی روی کاغذ و ترکیب آن‌ها برای ساخت اشکالی چون جانوران یا انواع اشیا و وسایل استفاده می‌شود. این هنر از دهه‌ی ۱۹۵۰ میلادی و با انتشار کتاب آکیرا یوشیزاوار دچار تحولی شگرف شد و در واقع رنسانس خود را آغاز کرد. شاید فکر کنید که اریگامی فقط کاربردی سرگرم کننده دارد، اما بهتر است بدانید که این هنر در کیهان‌شناسی، ریاضیات، بیولوژی و حوزه‌های مختلف علوم بشری کاربرد دارد. برای مثال می‌توان به استفاده از اریگامی در ساخت ایربگ‌های تعبیه شده در خودورها اشاره کرد که باید با نهایت ظرافت و دقت تولید شوند. شماری از خودروسازان نیز درصدد استفاده از اریگامی برای یافتن راهی به منظور تاشدن بدنه‌ی خودرو در زمان تصادف و کاهش شدت ضربه‌ی انتقالی به سرنشینان هستند.

OrigamiInt

اپلیکیشن How to Make Origami شامل چندین شاخه‌ی مختلف است که می‌توان در هر یک از آن‌ها طریقه‌ی ساخت یک شکل را مرحله به مرحله و با استفاده از تصاویر سه‌بعدی به روشنی دید. توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن انواع اریگامی‌ها را برای دانلود روی سرور‌های این اپلیکیشن قرار داده‌اند که کاربران می‌توانند در صورت علاقه هر یک از آن‌ها را دانلود کرده و از آن استفاده کنند. اپلیکیشن How to Make Origami برای دو پلتفرم اندروید و iOS‌ منتشر شده، اما نسخه‌ی ویندوزفونی این اپلیکیشن در فروشگاه ویندوزفون وجود ندارد، هرچند نمونه‌های مشابه دیگری وجود دارند که می‌توان با مراجعه به اینجا مشاهده کرد. نظر شما در مورد اریگامی و ساخت اشکال مختلف با استفاده از کاغذ چیست؟ نظرات خود را با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید.

دانلود از بازار
دانلود از گوگل پلی استور
دانلود از اپ استور اپل
 
اپلیکیشن‌های محبوب خود را از طریق ایمیل app@zoomit.ir با ما در میان بگذارید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید