زوم‌اَپ: PressReader، نگاهی به مطبوعات ایران و جهان

سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
روزانه رویدادهای بیشماری در جهان پیرامون ما اتفاق می‌افتد که نتیجه‌ی ‌آن انتشار هزاران جلد مجله و روزنامه برای خبررسانی و تحلیل اخبار است. مطالعه‌ی همه‌ی آن‌ها تقریبا غیرممکن است، اما با PressReader می‌توان عناوین مهم را دید و در صورت تمایل به متن خبر مراجعه کرد.
تبلیغات

اپلیکیشن PressReader در واقع یک سرویس خبری است که دسترسی به خیل عظیمی از روزنامه‌ها و مجلات منتشر شده در سراسر جهان را برای ما ممکن می‌کند. این اپلیکیشن حتی شماری از روزنامه‌ها و مجلات داخلی را نیز شامل می‌شود. براساس اطلاعات منتشر شده این اپلیکیشن شامل بیش از ۳۵۰۰ نشریه از ۱۰۰ کشور جهان با بیش از ۶۰ زبان مختلف است. در مورد شماری از روزنامه‌ها و مجلات رایگان، می‌توان نسخه‌ی مورد نظر را دانلود کرده و بصورت کامل مطالعه کرد، اما این موضوع در مورد نشریات غیررایگان صادق نیست و برای استفاده از آن‌ها باید مبلغی را براساس جدول تنظیم شده پرداخت کرد. البته در صورت عدم پرداخت مبالغ تعیین شده، همچنان می‌توان صفحات اول کل روزنامه‌ها را مطالعه کرد. یکی از قابلیت‌های جالب PressReader امکان قرائت تیتر‌ها و مقالات بصورت صوتی است. نکته‌ی جالب توجه در مورد این قابلیت، امکان قرائت کل مطالب یا مقالات انتخابی از تمام صفحات نشریه است که در حالت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است.

PressReaderInt

اپلیکیشن PressReader علاوه بر نسخه‌ی تحت وب، بصورت رایگان برای اندروید، ویندوزفون، بلک‌بری و iOS منتشر شده و می‌توان برای دانلود این اپلیکیشن به لینک‌های زیر مراجعه کرد. ظاهر این اپلیکیشن ساده است و با کمی کار با آن می‌توان به تمام جزئیات پی برد. در صورت اجرای اپلیکیشن بصورت پیش‌فرض پنجره‌ی Publications باز می‌شود که در قسمت بالا دارای چهار گزینه کشور، شاخه، زبان و نوع است. در صورتی که روی کشور کلیک کرده و سپس ایران را انتخاب کنید، شماری از نشریات داخلی را مشاهده خواهید کرد. شاخه نیز برای نمایش نوع نشریات مورد نظر است که برای مثال می‌توان نشریات حوزه‌ی خودرو را انتخاب کرد. با کلیک روی نوع نیز می‌توان مجلات یا روزنامه‌ها را مورد مطالعه قرار داد. برای مطالعه‌ی نشریه‌ای کافی است روی آن کلیک کرده که در صورت عضو بودن امکان دانلود نیز در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. در قسمت بالای سمت راست، آیکون بلندگو وجود دارد که با فعال کردن آن می‌توان از قرائت صوتی متن نشریات نیز استفاده کرد.

در صورتی که این اپلیکیشن را استفاده می‌کنید، نظرتان را با ما و دوستان خود به اشتراک بگذارید؟

 

اپلیکیشن‌های محبوب خود را از طریق ایمیل app@zoomit.ir با ما در میان بگذارید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات