ترجمه‌ی آنی به سرویس ترجمه‌ی گوگل اضافه خواهد شد

ترجمه‌ی آنی به سرویس ترجمه‌ی گوگل اضافه خواهد شد

چندی پیش مایکروسافت از سرویس ترجمه‌ی آنی گفتگو در اسکایپ پرده برداشت. حال اخباری نیز مبنی بر ترجمه‌ی آنی مکالمه‌ی کاربران در سرویس ترجمه‌ی گوگل منتشر شده است.

در حال حاضر، سرویس ترجمه‌ی گوگل از امکان شنیدن و ترجمه‌ی سخنان بهره می‌برد، اما برای استفاده از این امکان باید ابتدا با فعال کردن ویژگی مورد نظر صدای فرد مورد نظر ضبط شود. پس از پایان این فرآیند، گوگل ترنسلیت اقدام به ترجمه‌ی گفتار تبدیل شده به متن کرده و متن ترجمه شده را برای کاربر نمایش می‌دهد. براساس اطلاعات منتشر شده، نسخه‌ی جدید اپلیکیشن موبایل گوگل‌ترنسلیت بصورت خودکار صحبت‌های فرد مورد نظر را تشخیص داده و بصورت آنی ترجمه می‌کند.

هرچند این دو محصول از ایده‌ی یکسانی استفاده می‌کنند، اما هر یک کاربرد خاص خود را دارند. برای مثال گوگل‌ترنسلیت در زمان سفر بیش از اسکایپ می‌تواند کارگشا باشد، چراکه کافی است گوشی‌هوشمند خود را مجهز به این اپلیکیشن کرده و پس از اجرای آن، ترجمه‌ی تمام گفته‌های طرف مقابل را بصورت آنی ببینید. گوگل این سرویس را از نظر امنیتی نیز توسعه داده است، بطوریکه مکالمات در فایل‌های جداگانه‌ای ذخیره می‌شود تا در صورت لو رفتن، هکرها قادر به درک ماهیت مکالمه‌ی صورت گرفته نباشند.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید