زوم‌اَپ: msn Weather، پیش‌بینی وضعیت هوا توسط مایکروسافت

شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
مدتی پیش مایکروسافت مجموعه‌‌ای از اپلیکیشن‌ها با عنوان اپلیکیشن‌های msn برای اندروید و iOS منتشر کرد. یکی از این اپلیکیشن‌ها، MSN Weather است که هدف از آن نمایش وضعیت هوا و پیش‌بینی‌ها در این مورد است. با زوم‌اَپ امروز همراه باشید.

مایکروسافت پس از روی کارآمدن ساتیا نادلا، رویکرد دوستانه‌تری را در قبال رقبا در پیش گرفته است. پس از پروژه‌ی گاراژ که هدف از آن توسعه‌ی ایده‌های کارکنان مایکروسافت در اوقات فراغت برای تولید انواع اپلیکیشن‌ها و ابزار‌ها است، مایکروسافت سری اپلیکیشن‌های msn را برای انواع ابزار‌های اندرویدی و iOS منتشر کرد. البته اپلیکیشن msn Weather در حال حاضر فقط برای اندروید منتشر شده و براساس اطلاعات ارائه شده این کمپانی نسخه‌ی iOS را در آینده‌ی نزدیک منتشر خواهد کرد. با نگاه به msn Weather می‌توان ردپای الگوی طراحی اپلیکیشن‌های ویندوزفون را در این محصول نیز مشاهده کرد. استفاده از چهار تب برای نمایش بخش‌های مختلف اپلیکیشن که می‌توان با کشیدن انگشت به سمت راست و چپ به بخش‌های اشاره شده دسترسی پیدا کرد، الگویی است که مایکروسافت برای ویندوزفون مورد استفاده قرار داده است. چهار بخش اصلی msn Weather شامل پیش‌بینی وضعیت آب و هوا، نقشه‌، شهر‌های انتخاب شده و اخبار مرتبط با وضعیت آب و هوا است.

پس از نصب این اپلیکیشن در صورتی که جی‌پی‌اس گوشی‌هوشمند یا تبلت روشن باشد، اپلیکیشن موقعیت مکانی را یافته و پیش‌بینی وضعیت هوا را نمایش خواهد داد. با مراجعه به بخش تنظیمات می‌توان علاوه بر وارد کردن اطلاعات حساب کاربری مایکروسافت، تنظیمات اپلیکیشن را از قبیل نمایش واحد مورد استفاده برای نمایش وضعیت هوا تغییر داد. msn Weather اطلاعات جامعی را از وضعیت آب و هوا در اختیار کاربران قرار می‌دهد که شامل طلوع و غروب آفتاب، شدت اشعه‌ی فرابنفش، رطوبت، درصد احتمال بارش برف و باران، موقعیت ماه است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توان از دمای هوا در ساعات مشخص در کنار نمودار خطی آگاه شد. msn Weather پیش‌بینی وضعیت هوا در ۱۰ روز آتی را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد. برای استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

 

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود