برنامه Root Checker: بررسی روت بودن یا نبودن اندروید

شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
Root Checker اپلیکیشنی برای اندروید است که وضعیت سیستمی گوشی و روت بودن یا نبودن آن را به کاربر نشان می‌دهد.
تبلیغات

اندروید به امکانات بسیار و قابلیت شخصی‌سازی بالا معروف است؛ اما این تعاریف تنها زمانی معنای حقیقی خود را پیدا می‌کنند که گوشی اندروید را روت کنید. اجازه برای دسترسی و تغییر فایل‌های سیستمی، کاربردها و ویژگی‌های اندروید را چندین برابر خواهد کرد و می‌توانید با انجام این کار، حرفه‌ای‌تری از گوشی خود استفاده‌ کنید.

روت کردن گوشی انبوهی از ویژگی‌ها و امکانات جدید دراختیار شما قرار می‌دهد و شاید بتوان گفت متن‌ باز بودن اندروید، تنها در صورت روت بودن گوشی معنا پیدا خواهد کرد؛ زیرا نرم‌افزارهای خاصی که برای اندروید ساخته شده‌اند، مانند Xposed Installer و... نیاز به روت بودن گوشی و تغییرات فایل‌های سیستمی دارند.

با روت بودن گوشی تقریباً همه‌چیز در سیستم‌عامل اندروید ممکن خواهد بود. از امکانات ساده مانند رنگی کردن استاتوس‌بار گرفته تا تغییر انیمیشن‌های سیستمی گوشی در هنگام مرور یک لیست یا باز شدن پنجره‌ها و... همگی از مواردی هستند که روت بودن گوشی را بسیار ضروری خواهند کرد. مهم‌ترین ویژگی را نیز می‌توان نصب کاستوم‌رام‌ دانست که به شما اجازه می‌دهد رام‌های مختلف مانند سایانوژن را در گوشی خود نصب کنید و هر زمان که مایل بودید، به نسخه‌ی جدیدتر یا قدیمی‌تر رام فعلی خود کوچ کنید.

برای مثال اگر گوشی شما آپدیت رسمی آب‌نبات‌چوبی را دریافت نمی‌کند، می‌توانید با روت کردن و نصب رام سایانوژن ۱۲، این رام را روی گوشی خود تجربه کنید. برای روت کردن گوشی، مطلب مفصلی را برای شما در مقاله‌ی «آموزش روت کردن تمام گوشی های اندروید» آماده کرده‌ایم. اگر از این آموزش برای روت کردن گوشی خود استفاده کردید، حالا نوبت به مشاهده‌ی این موضوع رسیده است که آیا این عملیات موفقیت‌آمیز بوده است یا خیر.

Root Checker اپلیکیشنی مفید برای گوشی‌های اندروید است که روت بودن یا نبودن گوشی را به شما اطلاع خواهد داد.

البته همان‌طور که گفته شد، این اپلیکیشن تنها در زمینه‌ی بررسی وضعیت روت دستگاه کاربرد دارد و نقشی در روت کردن گوشی ایفا نخواهد کرد و تنها شما را از روت بودن یا نبودن گوشی مطلع خواهد کرد؛ چراکه معمولاً بعد از انجام روش‌های مختلف روت، بسیاری از کاربران متوجه آن‌که عملیات روت کردن گوشی با موفقیت انجام شده است یا خیر نمی‌شوند و اکنون با کمک Root Checker می‌توانند از صحت ماجرا آگاه شوند.

البته تنها استفاده‌ی Root Checker به همین‌جا ختم نخواهد شد و در بخش‌ دیگر برنامه (در گوشی‌های روت شده) می‌توانید از وضعیت نصب بودن یا نبودن BusyBox نیز مطلع شوید. محیط اپلیکیشن به‌صورت متریال و زیبایی طراحی شده و نحوه‌ی کار با آن به ساده‌ترین شکل ممکن در نظر گرفته شده است؛ به‌طوری‌که تنها با یک کلیک، از وضعیت روت گوشی خود باخبر خواهید شد. برای دانلود این اپلیکیشن می‌توانید از لینک‌ زیر استفاده کنید.

دانلود اپلیکیشن پلی‌استور

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات