مایکروسافت امکان چت را به اپلیکیشن‌های تحت وب آفیس اضافه کرد

مایکروسافت امکان چت را به اپلیکیشن‌های تحت وب آفیس اضافه کرد

مایکروسافت قابلیت گفتگو با سایر کاربران را به شماری از اپلیکیشن‌های تحت وب مجموعه‌ی آفیس اضافه کرد. بنابراین کاربران از این پس می‌توانند در زمان ویرایش اسناد وُرد یا پاورپوینت، با دوستان خود گفتگو کنند.

همانطور که گفتیم، مایکروسافت امکان گفتگو را تنها در اپلیکیشن تحت وب وُرد و پاورپوینت در اختیار کاربران قرار داده، از این‌رو در حال حاضر نمی‌توان هنگام استفاده از نسخه‌ی تحت وب اکسل و وان‌نت، از این قابلیت بهره گرفت. سرویس گفتگو در قالب اپلیکیشن‌های تحت وب، که پیشتر برای آتلوک و وان‌درایو هم ارایه شده، مبتنی بر بستر اسکایپ است، بنابراین می‌توان بعدها متن گفتگو‌ها را در قالب اپلیکیشن اسکایپ مشاهده کرد.

امکان چت در زمان ویرایش آنی اسناد بصورت آنلاین می‌تواند بسیار کاربردی باشد. گوگل نیز چنین قابلیتی را در برنامه گوگل‌ داکس، شیتس و اسلاید قرار داده است. تنها تفاوت و در واقع مزیت امکان چت در آفیس مایکروسافت در مقایسه با گوگل، امکان مشاهده‌ی متن گفتگو در قالب اپلیکیشن اسکایپ است، چراکه گوگل چنین قابلیتی را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد و نمی‌توان متن گفتگوهای انجام شده را در اپلیکیشن هنگ اوتس مشاهده کرد. مایکروسافت وعده عرضه‌ی این سیستم را در هفته‌های آتی داده است.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید