برنامه Bluetooth Firewall: تأمین امنیت ارتباط های بلوتوثی - زوم اپ

برنامه Bluetooth Firewall: تأمین امنیت ارتباط های بلوتوثی - زوم اپ

Bluetooth Firewall اپلیکیشنی برای تأمین امنیت ارتباط‌های بلوتوثی در گوشی‌های اندروید است.

زمانی که گوشی‌هایی همچون K750 در بازار تلفن‌های همراه حکمرانی می‌کردند، شاهد نرم‌افزارهای جاوایی بودیم که به‌راحتی و تنها با اتصال دوطرفه‌ی بلوتوث، لیستی از کانتکت‌ها، اس‌ام‌اس‌ها و فایل‌های گوشی شخص مقابل را نمایش می‌دادند و دریافت هرکدام از آن‌ها نیز در گوشی مبدأ امکان‌پذیر بود. این موضوع در گوشی‌های اندروید نیز مشاهده شده است که البته شدت آن تا حد گوشی‌های جاوا نیست؛ اما کاربران را از نفوذپذیر بودن بلوتوث دستگاه باخبر می‌کند. مانند تمام مشکلات دیگر، راحت‌ترین راه برای قربانی نشدن از طریق نفوذهای بلوتوثی، روشن نگذاشتن بلوتوث در مواقع غیر ضروری و همچنین ارتباط نداشتن با اشخاص غیر مطمئن است؛ اما اگر بنا بر دلایل مختلف، روزانه استفاده‌های زیادی از بلوتوث می‌کنید؛ بهتر است با کمک اپلیکیشن‌های محافظ همچون Bluetooth Firewall امنیت ارتباطات خود را دوچندان کنید. نصب این برنامه همانند آنتی‌ویروس‌ در اندروید امری ضروری محسوب نمی‌شود؛ اما می‌توان با استفاده از آن، امنیت و آسودگی خاطر را بیش‌ از پیش کرد. این اپلیکیشن که به دو صورت پولی و رایگان برای اندروید منتشر شده است، دارای یک مگابایت حجم است و برای اجرا نیازمند اندروید ۲.۱ خواهد بود.

Bluetooth Firewall بعد از نصب در گوشی، در پس‌زمینه تمام فعالیت‌های مرتبط با بلوتوث را نظارت و مدیریت خواهد کرد. کوچک‌ترین موردی که به بلوتوث دستگاه ربط داشته باشد، از چشم این اپلیکیشن پنهان نخواهد ماند و در بخش گزارش‌دهی آن می‌توانید به‌طور دقیق جزئیات مربوط به بلوتوث را مانند زمان‌های روشن یا خاموش شدن‌ مشاهده کنید. این اپلیکیشن دارای بخشی رادار مانند برای شناسایی بلوتوث‌های روشن در اطراف نیز است که جنبه‌ای فانتزی دارد و کاربرد چندانی را نباید از آن انتظار داشته باشید. در بخش مدیریتی این برنامه می‌توانید لیست دستگاه‌های مطمئن را به «مورد اعتماد»ها اضافه کنید تا هنگام اتصال و ارسال و دریافت فایل از این دستگاه‌ها، شاهد نظارت‌های امنیتی برنامه مانند درخواست رمز عبور برای اتصال نباشید. Bluetooth Firewall در سه حالت به شما هشدار خواهد داد. زمانی که اپلیکیشنی در گوشی شما برای روشن کردن بلوتوث و ارسال فایل از طریق آن تلاش کند، زمانی که دستگاهی خارجی قصد اتصال به گوشی شما داشته باشد و زمانی که اپلیکیشن‌های استفاده‌کننده از بلوتوث نصب یا آپدیت شوند. تمامی این مراحل باعث مراقبت‌های دائمی از ارتباط‌های بلوتوثی شما خواهد شد و می‌توانید با فعال کردن آن، با خیالی آسوده بلوتوث گوشی خود را برای امور مختلفی همچون هندزفری بلوتوث روشن نگه‌دارید.

برای فعال‌سازی برنامه کافی است یک‌بار آن را اجرا کنید. پس‌ازآن Bluetooth Firewall در پس‌زمینه به فعالیت خود ادامه خواهد داد. پشتیبانی از دو تم روشن و تاریک از دیگر ویژگی‌های این برنامه محسوب می‌شود. برای دانلود نسخه‌ی رایگان برنامه اندروید BluetoothFirewall می‌توانید از لینک‌ زیر استفاده کنید.

ویژگی‌ها

  • تأمین امنیت ارتباط‌های بلوتوثی
  • هشداردهی هنگام استفاده‌ی اپلیکیشن‌ها از بلوتوث
  • آگاهی از درخواست‌های اتصال توسط دستگاه‌های خارجی
دانلود اپلیکیشن

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده