برنامه Autostart: نظارت بر اجرای خودکار برنامه ها (نیازمند روت) - زوم اپ

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
AutoStartManage اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید است که به کمک آن می‌توانید بر اجرای خودکار برنامه نظارت داشته باشید.
تبلیغات

یکی از نقاط ضعف اندروید که بعضا باعث کندی گوشی‌های موبایل می‌شود، اجرای بدون اجازه‌ی اپلیکیشن‌ها در پس‌زمینه‌ی گوشی است که موجب اشغال فضای رم دستگاه و در نتیجه کندی آن می‌شود. اکثر این اپلیکیشن‌های مزاحم هنگام روشن شدن گوشی اجرا می‌شوند و از همان لحظه در حالت اجرا باقی می‌مانند و در واقع بدون آنکه نیازی به آن‌ها داشته باشید، فضای رم شما را اشغال می‌کنند. برای مثال اپلیکیشن AirDroid حتی بعد از ForceStop، بعد از چند ساعت خودبه‌خود مجددا در پس‌زمینه اجرا می‌شود؛ در حالی‌که هیچ نیازی به آن نداریم و تنها هر وقت که تصمیم به انتقال فایل بین کامپیوتر و گوشی موبایل داشته باشیم، آن را اجرا می‌کنیم.

بسیاری از کاربران، یک بار در روز به بخش Running App یا Task Manager گوشی خود می‌روند و اقدام به متوقف کردن این اپلیکیشن‌های اضافه می‌کنند. اما طبق مثل معروف، پیشگیری بهتر از درمان است. AutoManage اپلیکیشنی کاربردی است که به شما امکان می‌دهد تمام اپلیکیشن‌هایی را که هنگام بوت گوشی اجرا می‌شوند، مشاهده کنید و هر کدام از آن‌ها را که مایل بودید، غیر فعال کنید. در واقع این اپلیکیشن مانع از اجرای اپلیکیشن‌های اضافه در گوشی می‌شود و دیگر اپلیکیشن اضافه‌ای وجود نخواهد داشت که نیاز به متوقف کردن آن باشد.

البته باید توجه کنید؛ اپلیکیشن‌هایی مانند تلگرام یا... را نباید غیر فعال کنید؛ چرا که این اپلیکیشن‌ها نیازمند اجرا در پس‌زمینه هستند تا هنگامی که پیام جدیدی داشتید، به شما اطلاع‌رسانی کنند و درصورتی‌که شما آن‌ها را غیر فعال کنید، تا زمانی که وارد اپلیکیشن مربوطه نشوید، پیغام جدیدی مشاهده نخواهید کرد. همچنین در لیست، اپلیکیشن‌هایی دیده می‌شوند که با یک علامت زردرنگ نشانه‌گذاری شده‌‌اند. این اپلیکیشن‌ها از ارکان سیستمی هستند و در صورتی که آن‌ها را غیر فعال کنید، ممکن است گوشی شما در بوت بعدی هرگز بالا نیاید. استفاده از این اپلیکیشن نیازمند روت شدن دستگاه است. برای دانلود برنامه اندروید Auto Start از لینک‌ زیر استفاده کنید:

ویژگی‌ها

  • مدیریت کامل بر اجرای خودکار برنامه‌ها
  • امکان غیر فعال کردن یک برنامه و زیرشاخه‌های دستوری آن

دانلود اپلیکیشن

پلی‌استور

اپلیکیشن‌های محبوب خود را از طریق ایمیل app@zoomit.ir به زومیت معرفی کنید.

آموزش دانلود از پلی‌استور: در صورتی که بعد از انتخاب گزینه دانلود و انتقال به پلی‌استور با پیغام «This item is not available in your country» مواجه شدید، می‌توانید از ربات تلگرامی apkdl_bot@ برای دریافت فایل Apk برنامه استفاده کنید. لینک پلی‌استور برنامه را کپی (با راست‌کلیک یا لمس طولانی روی گزینه‌ی بالا) و به این ربات ارسال کنید تا بعد از چند لحظه، فایل APK برای شما ارسال شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات