گوگل روی "Hands Free" برای اندروید آبنبات چوبی کار می‌کند

پنج‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
ارایه سرویس‌های دستیار صوتی گوگل ناو، سیری و  به تازگی کورتنای مایکروسافت، طی چند سال اخیر پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند. بر این اساس، ظاهرا گوگل در صدد ارایه ویژگی‌ جدیدی برای سرویس دستیار صوتی خود است.
تبلیغات

این ویژگی جدید و جالب، Hands Free خوانده می‌شود که البته به دلیل معرفی نشدن رسمی توسط گوگل نمی‌توان درباره ماهیت دقیق آن اظهار نظر کرد. اما اگر به تصویر لو رفته از آن توجه کنید، عبارت "Voice search and spoken notifications" به معنای "جستجوی صوتی و اعلان‌های سخنگو" دیده می‌شود.

hands-free

با این توضیح کوتاه در تنظیمات اندروید آبنبات چوبی، می‌توان حدس زد که گوگل در حال کار روی ویژگی جدیدی است که هم‌اکنون در موتو X موتورلا وجود دارد. با این قابلیت می‌توان بدون در دست گرفتن دستگاه، با گفتن OK Google گوشی را بیدار کرده و دستورات صوتی ارسال کرد، همچنین گوشی اعلان‌های دریافت شده را با صدای بلند می‌خواند. البته ممکن است حالت Hands Free کاربرد‌های دیگری نیز داشته باشد، اما فعلا اطلاعی درباره آن ارایه نشده است.

قابلیت‌های مذکور که در دستگاه‌های موتورولا هم‌اکنون وجود دارد، به نوع خاصی از پردازش‌گر‌های دیجیتال نیاز ندارد و به محض ارائه حالت Hands Free می‌توان آن را در همه دستگاه‌های مبتنی بر نسخه آبنبات چوبی اندروید مورد استفاده قرار داد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات