برنامه Native Clipboard: مدیریت کلیپبورد در اندروید - زوم اپ

برنامه Native Clipboard: مدیریت کلیپبورد در اندروید - زوم اپ

Native Clipboard اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید است که به کمک آن می‌توانید بر بخش حافظه‌ی موقت گوشی خود مدیریت کامل داشته باشید.

در  انواع مختلف سیستم عامل‌ از جمله ویندوز و اندروید، فضای ذخیره‌سازی موقتی با نام Clipboard وجود دارد که دیتای Copy شده را در خود ذخیره می‌کند تا بتوانید آن را در جای دیگری Past کنید. این حافظه، به‌صورت یک‌ بار مصرف طراحی شده است؛ به این معنا که با کپی کردن دیتای دوم، دیتای قبلی از بین خواهد رفت. دیتای کپی شده می‌تواند عکس، فیلم و حتی یک متن ساده باشد. در این بین اما کپی کردن متن دردسرهایی خاص خود دارد. چراکه اگر شما یک عکس را کپی کنید و قبل از Past کردن آن، به‌اشتباه فایل دیگری را کپی کنید، عکس مذکور همچنان در جای قبلی خود باقی خواهد ماند. اما متن‌ها همیشه دردسرساز می‌شوند، برای مثال اگر پیامی را برای دوست خود بنویسید و آن را در حافظه‌ی کلیپ بورد Cut کنید، با کپی کردن فایل بعدی، این متن برای همیشه از بین خواهد رفت. از همین رو توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌هایی برای حل این مشکل منتشر کردند که حافظه‌ی کلیپ بورد را به‌طور خودکار در دیتابیس خود ذخیره می‌کند و Native Clipboard یکی از بهترینِ این اپلیکیشن‌ها به‌حساب می‌آید.

 

کارکرد Native Clipboard به این صورت است که به‌محض کپی شدن یک متن و ورود آن به Clipboard، متن مورد نظر را به‌صورت خودکار در خود ذخیره می‌کند و این عمل را مرتبا در هر باری که متنی را کپی می‌کنید، انجام می‌دهد. از همین رو، با وجود آن‌که حافظه‌ی Clipboard همچنان یک‌ بار مصرف باقی می‌ماند، اما به دلیل آنکه این برنامه مرتبا دیتای موجود در کلیپ بورد را در خود ذخیره کرده است، می‌توانید به آرشیوی کامل از متن‌های کپی شده دسترسی داشته باشید. با نصب این برنامه می‌توانید یک بار برای همیشه مشکل از بین رفتن متن‌های کپی شده را از بین ببرید. برای دانلود می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

ویژگی‌ها

  • طراحی زیبای رابط کاربری
  • امکان به خاطر سپردن متون کپی شده
  • اجرای آسان و امکان مدیریت متون ذخیره شده
دانلود اپلیکیشن

تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید