معرفی نرم افزار ساخت اپلیکیشن سفارشی برای شرکت ها توسط گوگل

معرفی نرم افزار ساخت اپلیکیشن سفارشی برای شرکت ها توسط گوگل

گوگل به‌تازگی از یک نرم‌ افزار ساخت اپلیکیشن رونمایی کرده است تا شرکت‌ها بتوانند بدون تسلط به دانش برنامه‌نویسی برای فعالیت خود نرم‌ افزار سفارشی بسازند.

شرکت گوگل به‌تازگی نرم‌ افزاری جهت ساخت اپلیکیشن‌های اندروید ارائه کرده است که افراد را قادر خواهد ساخت تا به‌سادگی با توجه به نیازهای سازمان خود، نرم‌افزار سفارشی طراحی و تولید کنند. در حال حاضر گوگل درخواست‌های پیش از موعد برای دسترسی به ابزارهای سرویس مدیریت کسب کار خود از طریق سازمان‌هایی که حق عضویت جی سوئیت (Google Apps سابق) را بپردازند ،می‌پذیرد.

این سرویس به کاربران اجازه می‌دهد تا مطابق با طراحی متریال گوگل، عناصر را از طریق کشیدن و رها نمودن در محیط نرم افزار جابجا و ایجاد کنند. همچنین کاربران می‌توانند جهت سفارشی‌سازی محیط نرم افزار از اسکریپت‌های HTML، CSS، JQuery و جاوا اسکریپت استفاده نمایند و پس از اولین اجرای موفق نرم افزار، در سامانه گوگل آنالیز به بررسی آن بپردازند.

ساخت اپلیکیشن

این برنامه به‌گونه‌ای طراحی شده است تا افراد عادی با اطلاعات فنی کمتر بتوانند در کنار سایر توسعه‌دهندگان، اپلیکیشن مورد نیاز خود را تولید کنند. این قابلیت منجر خواهد شد که تیم‌های IT گوگل کمتر درگیر مسائل پشتیبانی این افراد در نرم افزار شوند.

به نقل از مجله آنلاین ونچربیت، آجای شوری، مدیر تولید نرم افزار ساخت اپلیکیشن گوگل در مصاحبه‌ای اعلام کرد:

هدف ما از افزودن این بخش، ارائه راه‌کاری برای تولید آسان اپلیکیشن توسط توسعه‌دهندگانی است که می‌خواهند مراحل کسب‌وکار خود را به تصویر بکشند و نیازی به پیچیدگی نرم‌افزاری ندارند.

این نرم افزار از کد نویسی کمتری نسبت به سایر نرم‌افزارها بهره‌مند است و بسیاری از ابزارهای مورد نیاز خود را به‌صورت کدهای از پیش آماده ارائه کرده است تا کاربران بدون نیاز به دانش کد نویسی قادر به ساخت اپلیکیشن باشند.

تولید نرم افزار اندروید

طراحی این نرم افزار به‌گونه‌ای است تا کاربر بدون هیچ نگرانی از زیرساخت‌های مورد نیاز به طراحی اپلیکیشن بپردازد. پروسه تولید با این نرم افزار همچون سایر نرم‌افزارهای گوگل (همانند گوگل درایو، جی میل، تقویم گوگل و ...) روی دیتاسنترهای این شرکت اجرا می‌شود. البته فعالیت در این نرم افزار با محاسبات ابری و ذخیره‌سازی زیرساخت که در سرورهای گوگل اجرا می‌شود، متفاوت خواهد بود.

اطلاعات جدید اپلیکیشن‌های تولیدشده توسط این نرم افزار می‌تواند در فضای ابری این شرکت با نام جداول گوگل درایو که در واقع یک پایگاه داده با قابلیت ذخیره‌سازی در فضای ابری است، ذخیره شود.

برنامه‌ساز گوگل به کاربران اجازه خواهد داد اپلیکیشن‌های تولیدی خود را با تمامی سرویس‌های شرکت گوگل از جمله تقویم گوگل، مخاطبین گوگل، اسناد گوگل، گوگل درایو، گوگل فورم، جی میل، مترجم گوگل، نقشه گوگل و ... ادغام نمایند.

 


منبع venturebeat.com

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید