اپلیکیشن CF.lumen: مطالعه آسان در شب با Invert سفید و سیاه در نمایشگر (نیازمند روت) - زوم اپ

اپلیکیشن CF.lumen: مطالعه آسان در شب با Invert سفید و سیاه در نمایشگر (نیازمند روت) - زوم اپ

CF.lumen اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید است که صفحه‌نمایش موبایل را به‌طور کامل و یکدست Invert و حالت شب را به هر اپلیکیشنی اضافه می‌کند.

مطالعه‌ی متن و مطالبوب‌سایت‌هایی که از پوسته‌ی سفید یا روشنی برخوردارند، به‌خصوص در شب و تاریکی همواره یکی از دغدغه‌های کاربران بوده است و خیلی از کاربران معتقدند که مطالعه‌ی متن روی پس‌زمینه‌ی سفید و روشن در هنگام تاریکی باعث اذیت چشم‌ها خواهد شد. از همین رو اپلیکیشن‌های مختلفی حالت NightMode را به خود اضافه کردند؛ اما اپلیکیشن‌های مهم‌تر همچون تلگرام، اینستاگرام، فیس‌بوک، کروم و ... توجه خاصی به این درخواست کاربران ندارند و از همین رو، کاربران ناچار به استفاده از نسخه‌ی عادی اپلیکیشن‌ها هستند. اپلیکیشن CF.lumen اما امکان جالبی در اختیار کاربران قرار می‌دهد که می‌تواند یک‌بار برای همیشه این مشکل را برای هر اپلیکیشنی حل کند. البته باید تأکید کنیم که این اپلیکیشن و روش عملیاتی آن تنها برای مطالعه‌ی متن‌ها مناسب است (مانند چت در تلگرام یا خواندن مطالب یک وب‌سایت) و در صورتی که قصد استفاده و تماشای عکسی را داشته باشید، CF.lumen ناامیدتان خواهد کرد که در ادامه دلیل آن را توضیح خواهیم داد.

 CF.lumen دارای چند فیلتر مختلف است که مانند دیگر اپلیکیشن‌های تنظیمات صفحه، نور قرمز یا آبی صفحه را دست‌کاری می‌کند تا بهترین حالت را برای شما به وجود بیاورد. اما در بین فیلترها، فیلتری با نام Invert وجود دارد که به‌کلی رنگ هر چه در صفحه نمایش قابل مشاهده است، برعکس می‌کند. از ساعت و استاتوس بار گرفته تا منوی Navbar، همگی شامل حال این فیلتر خواهند شد. برای درک بهتر این‌گونه تصور کنید که استاتوس بار سیاه‌رنگ شما تبدیل به یک نوار سفید خواهد شد و ساعت، آیکون وای فای و ... که پیش از این سفید بودند، به رنگ سیاه دیده خواهند شد. این ویژگی باعث می‌شود در هر اپلیکیشن یا مرورگری که هستید، پس‌زمینه‌ی سفید به مشکی تبدیل شود تا مطالعه‌ی مطالب به راحت‌ترین حالت ممکن برای چشم‌ها تبدیل شود. همان‌طور که گفته شد، این فیلتر تمام آیتم‌ها را Invert می‌کند؛ به این معنا که عکس‌ها، اموجی‌ها و ... نیز به حالت بالا تبدیل خواهند شد و طبیعتا استفاده‌ی خود را از دست خواهند داد. بنابراین اگر تنها به دنبال مطالعه‌ی متن در تاریکی هستید، CF.lumen می‌تواند ابزار بسیار مناسبی برای شما باشد. این اپلیکیشن برای کارکرد نیازمند دسترسی روت خواهد بود و از طریق لینک زیر به‌طور رایگان قابل دریافت است.

ویژگی‌ها

  • امکان فعال‌سازی حالت شب در هر اپلیکیشنی
  • امکان انتخاب چند حالت مختلف برای حالت شب
دانلود اپلیکیشن

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید