اپلیکیشن Quick Reboot: راه اندازی مجدد گوشی در شکل های مختلف (نیازمند روت) - زوم اپ

پنج‌شنبه ۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
Quick Reboot اپلیکیشنی اندرویدی برای راه‌اندازی مجدد گوشی است که توسط آن می‌توانید دستگاه خود را در چندین حالت مختلف ری‌استارت کنید.
تبلیغات

در موارد بسیاری ممکن است به Restart کردن گوشی نیاز داشته باشیم که از بین آن‌ها می‌توان هنگ کردن گوشی، یا نیاز یک اپلیکیشن به راه‌اندازی مجدد برای اجرا را نام برد. در حالت عادی اگر دکمه‌ی پاور گوشی را نگه‌دارید؛ شاهد منویی خواهید بود که در آن تنها یک گزینه در رابطه با ریبوت کردن گوشی مشاهده می‌کنید. توسط این گزینه، گوشی به‌طور کامل خاموش و همه چیز از نو راه‌اندازی می‌شود. به بیان ساده‌تر؛ لمس گزینه‌ی پیش‌فرضی که در اندروید وجود دارد، مانند آن است که به‌صورت دستی گوشی را خاموش و دوباره روشن کنید، با این تفاوت که همه چیز به‌صورت خودکار انجام خواهد شد. اما به‌راستی آیا راه‌اندازی مجدد اندروید به‌صورت ریشه‌ای ضروری است؟ همان‌طور که گفته شد؛ مهم‌ترین دلایلی که کاربران اندروید را وادار به Reboot کردن گوشی می‌کند یا هنگ کردن گوشی است یا نیاز برخی اپلیکیشن‌ها به راه‌اندازی مجدد برای اجرا. در هر دو حالت می‌توان تنها با ریبوت کردن نرم‌افزاری به هدف مورد نظر رسید و نیازی به خاموش و روشن شدن مجدد دستگاه نخواهد بود. اما در اندروید این حالت و حالت‌های دیگر ریبوت به‌طور پیش‌فرض در گوشی قرار ندارند و باید توسط اپلیکیشن‌های جانبی به آن اضافه شوند. Quick Reboot یکی از بهترین گزینه‌هایی است که توسط آن و دسترسی روت می‌توانید گوشی خود را در چند حالت مختلف راه‌اندازی مجدد کنید.

این برنامه دارای چند حالت مختلف است که مهم‌ترین آن Fast Reboot نام دارد. در این حالت به‌جای آنکه گوشی از صفر راه‌اندازی مجدد شود، تنها به‌صورت نرم‌افزاری ریبوت می‌شود. این حالت دارای برتری‌های بسیاری نسبت به ریبوت پیش‌فرض گوشی است؛ به‌طوری‌که نه‌تنها مانند ریبوت پیش‌فرض، مشکلات مورد نظر را رفع می‌کند، بلکه این امر را در مدت‌زمان بسیار کوتاه‌تری به انجام می‌رساند. برای مثال اگر عملیات ریبوت پیش‌فرض حدود ۳۰ ثانیه به طول انجامد، توسط Fast Reboot می‌توانید آن را به ۵ تا ۱۰ ثانیه تبدیل کنید. کاربرانی که از اپلیکیشن Xposed Installer استفاده می‌کنند؛ باید بعد از نصب هر ماژول برای فعال‌سازی آن، یک‌بار گوشی خود را ریبوت کنند که مسلما توسط روش پیش‌فرض امری بسیار زمان‌بر خواهد بود. اما با استفاده از ریبوت نرم‌افزاری، می‌توانید این امر را در چند ثانیه به اتمام برسانید. حالت‌های دیگری که در برنامه وجود دارند، عبارت‌اند از : Normal reboot (ریبوت عادی)، Reboot to recovery (ریبوت و ورود به محیط ریکاوری گوشی) و Power off (خاموش کردن گوشی) که می‌توانید مطابق با نیاز خود از آن‌ها استفاده کنید. همان‌طور که در تیتر مطلب نیز عنوان شده است؛ برای استفاده از این برنامه به دسترسی روت نیاز خواهید داشت. برای دانلود می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

نکات مثبت

  • راه‌ اندازی مجدد گوشی در سریع‌ترین زمان ممکن
  • امکان ورود مستقیم به محیط ریکاوری

نکات منفی

  • نیاز به دسترسی روت

دانلود اپلیکیشن

پلی‌استور

اپلیکیشن‌های محبوب خود را ازطریق ایمیل app@zoomit.ir به زومیت معرفی کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات