اپلیکیشن Kinetic Scroll: اسکرول خودکار صفحات (نیازمند روت) - زوم اپ

اپلیکیشن Kinetic Scroll: اسکرول خودکار صفحات (نیازمند روت) - زوم اپ

Kinetic Scroll اپلیکیشنی برای گوشیهای اندروید است که به کمک آن میتوانید بدون دخالت دست و به‌صورت خودکار عمل اسکرول را انجام دهید.

هنگامی که مشغول مطالعهی یک وبسایت، مقاله یا ... هستید برای آنکه به پایین صفحه بروید و ادامهی مطالب را بخوانید باید با انگشتانتان، صفحه را به بالا یا پایین حرکت دهید یا به‌اصطلاح آن را Scroll کنید. این عمل در نگاه اول چندان مهم و سخت به نظر نمیرسد؛ اما هرچه متنی که در حال مطالعهی آن هستید طولانیتر باشد، دفعات لمس صفحه و اسکرول آن به پایین نیز بیشتر و آزاردهنده‌تر خواهد شد. از همین رو اپلیکیشنهایی برای انجام خودکار این امر منتشر شدهاند که Kinetic Scroll اپلیکیشنی بسیار جالب و ایدهآل برای انجام این امر است و علاوه بر اینکه دقت بسیار بالایی را از آن شاهد بودیم، استفاده از آن نیز در تمام گوشیهای اندروید امکانپذیر است. البته لازم به ذکر است که Kinetic Scroll برای کارکرد به روت بودن دستگاه شما نیاز خواهد داشت و برای اجرای آن، علاوه بر اینکه باید از یک گوشی روت‌شده استفاده کنید، لازم است نسخهی اندروید شما نیز ۴ یا بالاتر باشد. در صورتی که پیش‌نیازهای لازم برای استفاده از این برنامه را دارید، میتوانید در ادامهی مطلب اطلاعات بیشتری از Kinetic Scroll کسب کنید.

نحوهی کارکرد Kinetic Scroll بسیار جالب و هوشمندانه طراحی شده است و در تستی که هنگام نگارش این متن انجام دادیم، شاهد دقت بالا و اجرای روان آن بودیم، بدون آنکه کوچک‌ترین نقصی در عملکرد آن به وجود بیاید. این برنامه عملیات اسکرول خودکار را به کمک ایدهای هوشمندانه و تنها با بهکارگیری تاچ اسکرین گوشی به انجام میرساند. شما ابتدا باید با ورود به اپلیکیشن Kinetic Scroll، آن را فعال کنید و سپس برنامههایی را که قصد استفاده از این ویژگی در آنها دارید، انتخاب و وارد برنامه کنید. از این پس برای اسکرول در اپلیکیشنهایی که مشخص کردهاید (برای مثال Chrome) کافی است با «دو انگشت» خود، صفحه را به سمت بالا بکشید و رها کنید. تفاوتی که بین این حالت و حالت عادی اسکرول با یک انگشت وجود دارد، متوقف نشدن عملیات اسکرول بعد از برداشتن انگشت است؛ به این ترتیب بعد از آنکه با دو انگشت خود صفحه را به بالا کشیدید و از روی صفحه برداشتید، عملیات اسکرول بدون توقف ادامه پیدا میکند و تا انتهای صفحه خواهد رفت. علاوه بر این، Kinetic Scroll از حالت پرش به ابتدا یا انتهای صفحه نیز پشتیبانی میکند. در این حالت برای اینکه مستقیما به ابتدا یا انتهای صفحه منتقل شوید، باید عملیات اسکرول را با «۳ انگشت» انجام دهید. هر دو حالت دو و سه انگشتی، هم به‌صورت افقی و هم به‌صورت عمودی قابل انجام خواهد بود و میتوانید از این ویژگی، حتی در اپلیکیشنهایی مانند گالری عکس که جهت حرکت آنها افقی است نیز استفاده کنید.

ممکن است برای بسیاری از کاربران این سؤال پیش بیاید که چگونه باید سرعت خواندن متن را با سرعت اسکرول شدن صفحه تنظیم کرد تا از خواندن متن عقب نمانیم؟ Kinetic Scroll در تنظیمات برنامه امکان تنظیم سرعت اسکرول را در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید هر میزان که لازم بود، این عمل را کند یا تندتر کنید. درواقع شما بعد از نصب و فعال‌سازی این برنامه، کافی است یک بار این عمل را به‌صورت آزمایشی انجام دهید و سپس سرعت آن را بر اساس نتیجهای که مشاهده میکنید، کم یا زیاد کنید. عمل تغییر سرعت به دو روش Constant و Dynamic صورت میگیرد. در حالت Constant که به‌صورت پیش‌فرض در برنامه فعال است، میزان سرعت اسکرول وابسته به عدد از پیش تنظیم‌شده‌ای خواهد بود که در تنظیمات قرار دارد. اما در حالت Dynamic این عمل بر اساس شدت و سرعتی است که شما با دو انگشت خود صفحه را به سمت بالا میکشید. در این حالت هرچه عملیات اسکرول با دو انگشت را کندتر انجام دهید، سرعت بالا یا پایین رفتن صفحه نیز آهستهتر خواهد بود.

Kinetic Scroll با ۵ مگابایت حجم به‌صورت رایگان منتشر شده است؛ اما برای برخورداری از ویژگیهایی همچون استفاده از حالت Dynamic و تغییر سرعت اسکرول، نیازمند پرداخت درونبرنامهای خواهید بود. برای دانلود برنامه اندروید Kinetic Scroll میتوانید از لینکزیر استفاده کنید.

ویژگی‌ها

  • عملکرد صحیح و روان در اسکرول کردن صفحات
  • تنظیم سرعت به‌صورت خودکار یا هوشمند
  • انجام اسکرول در دو جهت افقی و عمودی
دانلود اپلیکیشن
تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید