نسخه‌ی جدید اپلیکیشن جیمیل امکان اضافه کردن سایر سرویس‌های ایمیل را خواهد داشت

نسخه‌ی جدید اپلیکیشن جیمیل امکان اضافه کردن سایر سرویس‌های ایمیل را خواهد داشت

پس از معرفی الگوی طراحی جدید گوگل با عنوان متریال دیزاین در جریان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل، این کمپانی شماری از اپلیکیشن‌های خود را با اعمال الگوی طراحی جدید بروزرسانی کرده که به‌نظر می‌رسد جدیدترین اپلیکیشنی که قرار است با الگوی طراحی جدید گوگل بروز شود، جیمیل است.

براساس گزارش‌های منتشر شده که منبع آن‌ها فایلی ویدئویی است که توسط Android Police شناسایی شده، نسخه‌ی جدید ایمیل امکان اضافه کردن حساب‌های کاربری متعلق به سایر سرویس‌های ایمیل، همچون Outlook و Yahoo‌را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.  در حال حاضر اپلیکیشن جیمیل تنها از سرویس ایمیل خود گوگل پشتیبانی می‌کند، اما شواهد نشان از این دارد که گوگل برای تسهیل استفاده از اندروید، امکان اضافه کردن ایمیل سایر سرویس‌ها را نیز اضافه کرده است.

هنوز مشخص نیست که آیا علاوه بر سرویس‌های ایمیل یاهو و مایکروسافت شاهد پشتیبانی از سرویس‌های ایمیلی چون Exchange ActiveSync خواهیم بود یا خیر که برای اطلاع از این موضوع باید به انتظار انتشار اخبار بیشتر یا انتشار این اپلیکیشن باشیم. در صورتی که اپلیکیشن جیمیل چنین امکانی را در اختیار کاربران قرار دهد، دیگر نیازی به تعویض اپلیکیشن به‌منظور چک کردن سایر حساب‌های کاربری نیست.

انتظار می‌رود گوگل نسخه‌ی جدید اپلیکیشن جیمیل را به‌همراه نسخه‌ی نهایی اندروید آبنبات چوبی در اختیار کاربران قرار دهد. هنوز مشخص نیست که آیا این تغییرات برای نسخه‌ی iOS ‌نیز اعمال خواهد شد یا خیر. نظر شما در این خصوص چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده