بررسی روت بودن یا نبودن گوشی با اپلیکیشن Root Checker - زوم‌اپ

بررسی روت بودن یا نبودن گوشی با اپلیکیشن Root Checker - زوم‌اپ

Root Checker اپلیکیشنی برای اندروید است که توسط آن می‌توانید از وضعیت سیستمی گوشی خود و روت بودن یا نبودن آن مطلع شوید. با زوم‌اپ همراه باشید.

اندروید به امکانات بسیار و قابلیت شخصی‌سازی بالا معروف است اما این تعاریف تنها زمانی معنای حقیقی خود را پیدا می‌کنند که گوشی اندرویدی را روت کنید. اجازه برای دسترسی و تغییر فایل‌های سیستمی کاربردها و ویژگی‌های اندروید را چندین برابر خواهد کرد و می‌توانید با انجام این کار استفاده‌ی حرفه‌ای‌تری از گوشی خود کنید. روت کردن گوشی انبوهی از ویژگی‌ها و امکانات جدید را در اختیار شما قرار می‌دهد و شاید بتوان گفت متن‌باز بودن اندروید، تنها در صورت روت بودن گوشی معنا پیدا خواهد کرد چراکه نرم‌افزارهای خاصی که برای اندروید ساخته شده‌اند مانند Xposed Installer و... نیاز به روت بودن گوشی و تغییرات فایل‌های سیستمی دارند. با روت بودن گوشی تقریبا همه چیز در سیستم‌عامل اندروید ممکن خواهد بود. از امکانات ساده مانند رنگی کردن استاتوس‌بار گرفته تا تغییر انیمیشن‌های سیستمی گوشی در هنگام مرور یک لیست یا باز شدن پنجره‌ها و... همگی از مواردی هستند که روت بودن گوشی را بسیار ضروری خواهند کرد. مهم‌ترین ویژگی را نیز می‌توان نصب کاستوم‌رام‌ها دانست که به شما اجازه می‌دهد تا رام‌های مختلف مانند سایانوژن را در گوشی خود نصب کنید و هر زمان که مایل بودید به نسخه‌ی جدیدتر یا قدیمی‌تر رام فعلی خود کوچ کنید. برای مثال اگر گوشی شما آپدیت رسمی آب‌نبات‌چوبی را دریافت نمی‌کند می‌توانید با روت کردن و نصب رام سایانوژن ۱۲، این رام را بر روی گوشی خود تجربه کنید. برای آنکه گوشی خود را روت کنید مطلب مفصلی را برای شما در مقاله‌ی "" آماده کرده‌ایم. اگر از این آموزش برای روت کردن گوشی خود استفاده کردید حالا نوبت به مشاهده‌ی این موضوع رسیده است که آیا این عملیات موفقیت آمیز بوده است یا خیر.

Root Checker اپلیکیشنی مفید برای گوشی‌های اندروید است که روت بودن یا نبودن گوشی را به شما اطلاع خواهد داد. البته همانطور که گفته شد این اپلیکیشن تنها در زمینه‌ی بررسی وضعیت روت دستگاه کاربرد دارد و نقشی در روت کردن گوشی ایفا نخواهد کرد و تنها شما را از روت بودن یا نبودن گوشی مطلع خواهد کرد چراکه معمولا بعد از انجام روش‌های مختلف روت، بسیاری از کاربران متوجه آن که عملیات روت کردن گوشی با موفقیت انجام شده است یا خیر نمی‌شوند و اکنون با کمک Root Checker می‌توانند از صحت ماجرا آگاه شوند. البته تنها استفاده‌ی Root Checker به همین جا ختم نخواهد شد و در بخش‌ دیگر برنامه (در گوشی‌های روت شده) می‌توانید از وضعیت نصب بودن یا نبودن BusyBox نیز مطلع شوید. محیط اپلیکیشن به صورت متریال و زیبایی طراحی شده است و نحوه‌ی کار با آن نیز به ساده‌ترین شکل ممکن در نظر گرفته شده است به طوری که تنها با یک کلیک، از وضعیت روت گوشی خود با خبر خواهید شد. برای دانلود این اپلیکیشن می‌توانید از لینک‌ زیر استفاده کنید.

نکات مثبت

  • طراحی زیبای رابط کاربری
  • امکان آگاهی از روت بودن یا نبودن گوشی
  • مناسب برای بررسی عملکرد صحیح عملیات روت کردن

نکات منفی

  • نکته منفی خاصی ندارد.
دانلود اپلیکیشن
منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده