ترجمه ی لغات انگلیسی و فارسی به یکدیگر در اپلیکیشن Fastdic - زوم‌اپ

ترجمه ی لغات انگلیسی و فارسی به یکدیگر در اپلیکیشن Fastdic - زوم‌اپ

Fastdic اپلیکیشنی برای گوشی‌های موبایل است که به کمک آن می‌توانید لغات انگلیسی و فارسی را به یکدیگر ترجمه کنید. با زوم‌اپ همراه باشید.

در حال حاضر در دنیای اطراف چند زبان از اهمیت بسیار بالاتری نسبت به دیگر زبان‌ها برخوردارند که در میان آن‌ها می‌توان زبان انگلیسی را مهمترین دانست. طبیعتا یادگیری زبان خارجه، چه به دلیل سختی و چه به دلیل عدم علاقه‌ی بسیاری از افراد به آن‌ها به امری بسیار دشوار تبدیل شده است. معمولا افراد علاقه‌ی چندانی به یادگیری زبان‌ از خود نشان نمی‌دهند اما در هر صورت زندگی در عصر ارتباطات بدون امکان برقراری ارتباط با افراد یا متن‌های خارجی ممکن نخواهد بود و اگر هم علاقه‌ی خاصی به یادگیری زبان‌های انگلیسی ندارید "باید" توسط ابزارهای جانبی قادر به درک جملات یا دیالوگ‌ها باشید تا بتوانید نهایت استفاده را از دنیای مجازی اینترنت، و دنیای واقعیت ببرید. اگر اهل سفر هستید هم که قطعا می‌دانید بلد بودن زبان انگلیسی تا چه میزان می‌تواند کارساز باشد و از همین رو همراه داشتن ابزاری که عدم آگاهی شما از دانش زبان انگلیسی را جبران کند بسیار ضروری خواهد بود. Fastdic یکی از قدیمی‌ترین دیکشنری‌های موجود برای زبان فارسی و انگلیسی است که برای هر سه پلت‌فرم اندروید، آی‌او‌اس و ویندوزموبایل منتشر شده است و به کمک آن می‌توانید بیش از ۲۰۰ هزار لغت مختلف را از انگلیسی به فارسی و بالعکس تبدیل کنید. این اپلیکیشن که توسط یک برنامه نویس ایرانی ساخته شده است به طور رایگان قابل استفاده خواهد بود و در سال‌های فعالیت خود نیز بارها مورد تقدیر جشنواره‌های مختلف قرار گرفته است.

چندین نکته‌ی جالب وجود دارد که Fastdic را در میان رقبای قدرتمند خود همچنان به عنوان یک مدعی بزرگ حفظ کرده است. اولین نکته عدم نیاز آن به ارتباط اینترنتی است به طوری که شما تنها با نصب اپلیکیشن و بدون برقرار بودن ارتباط اینترنتی می‌توانید به ۲۰۰ هزار لغت این برنامه دسترسی داشته باشید که همین موضوع کاربرد این برنامه را ده‌ها برابر کرده است چرا که هیچ تضمینی نیست که در لحظه‌ای که به ترجمه کردن یک لغت نیاز داشته باشیم ارتباط اینترنتی نیز برقرار باشد. دومین ویژگی جالبی که در این برنامه شاهد بودیم استفاده از جملات برای انتقال بهتر معنای هر لغت است. به لطف این ویژگی هرگاه که کلمه‌ای را ترجمه کنید، در کنار ترجمه‌ی آن یک یا چند جمله‌ی مختلف نیز نوشته شده است تا بتوانید درک بهتری از ترجمه‌ها داشته باشید. مورد سوم ویجت شناور برنامه است که امکان ترجمه‌ی آنی و سریع را در هر برنامه‌ای به شما خواهد داد. کافیست تا کلمه مورد نظرتان را کپی کنید و سپس روی ویجت شناور این برنامه لمس کنید تا در کسری از ثانیه ترجمه‌ی آن را مشاهده کنید. ویژگی بعدی دارا بودن تلفظ کالمات است که برای کاربرانی که قصد گویش انگلیسی دارند بسیار مفید خواهد بود. این بخش در دو نسخه‌ی آفلاین و آنلاین ارائه شده است که نسخه‌ی آنلاین به طور مستقیم به منبع ارائه شده از دانشگاه کمبریج متصل خواهد شد. برای تغییر زبان و ترجمه‌ی برنامه نیز نیاز انجام هیچ کاری ندارید و Fastdic به طور هوشمند فارسی یا انگلیسی بودن کلمه‌ی تایپ شده را تشخیص می‌دهد و اقدام به نمایش ترجمه‌ی آن خواهد کرد. برای دانلود این برنامه می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

نکات مثبت

  • طراحی زیبا و مناسب
  • وجود نسخه های مجزا برای هر پلت فرم
  • دارا بودن بیش از 200 هزار لغت

نکات منفی

  • نکته منفی خاصی ندارد.
دانلود اپلیکیشن
منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده