رونمایی از سرویس ارتباط ابری alohi

دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
مطالعه 6 دقیقه
alohi یک سرویس ارتباط ابری است که از طریق آن می‌توانید به سادگی در نقاط مختلف دنیا بصورت اختصاصی و بدون محدودیت زمان و مکان یک یا چند شماره تلفن داشته باشید، تماس‌های دریافتی بر روی هر شماره alohi را به شماره فعلی خود انتقال دهید، فکس و پیغام صوتی دریافت کرده و از قابلیت های دیگری مثل Announcement, SMS و ... استفاده کنید.

با alohi شما می‌توانید در کمتر از یک دقیقه دفتر مجازی خود را راه اندازی کنید و همزمان در نقاط مختلف دنیا حضور مجازی داشته باشید. مستقل از خاموش بودن گوشی، قطعی کابل تلفن و ... از طریق این سرویس همیشه در تمام نقاط دنیا در دسترس هستید.

برای استفاده از این اپلیکیشن لازم است ابتدا ثبت نام کرده یا با استفاده از حساب کاربری گوگل وارد سیستم شوید. برای ثبت نام در این سیستم باید سه مشخصه نام، ایمیل (شخصی یا اداری) و تعیین رمزعبور (برای ورود به سامانه alohi) را وارد کرد. برای ورود با اکانت کاربری گوگل ابتدا باید حساب کاربری خود را وارد کرد. پس از انتخاب حساب کاربری باید یک رمز یا پسورد برای ورود به سامانه alohi مشخص کرد.

پس از ورود باید ابتدا شماره تلفن همراه خود را مشخص کنید تا کدفعالسازی برای شما پیامک شود. پس از دریافت کد ۶ رقمی از سر شماره ۲۰۰۰۰۰ باید آن را داخل کادر مورد نظر وارد کنید تا برنامه برای شما فعال شود. پس از فعالسازی برنامه و ورود به آن، وارد صفحه‌ای می‌شوید که دارای دو بخش MyNo و Profile است.

در بخش تعیین شماره یا همان MyNo (شماره من) با چند کلیک بر روی گزینه Next وارد صحفه آخر می‌شود که در زیر آن آمده است Add a new number.

اگر روی گزینه Add a new number کلیک کنید وارد بخش تعیین منطقه یا کشور می‌شوید. در این بخش باید بر روی Desired Area Code کلیک کنید.

حالا وارد صفحه تعیین کشور می‌شوید. دقت کنید مبالغی که در این صحفه نوشته شده است به عنوان هزینه پرداختی ماهانه به دلار است که شما آن را به ریال می‌توانید پرداخت کنید.

پس از انتخاب کشور باید شهر را انتخاب کنید. مثلا برای ایران دو گزینه دیگر شهرها و شهر تهران برای شما نمایش داده می‌شود.

حالا نوبت تعیین نوع شماره است که باید در این صفحه روی NumberType کلیک کنید.

حالا در این صفحه شما نوع شماره را مشخص می‌کنید. شماره تصادفی، شماره انتخابی و شماره طلایی سه گزینه این بخش هستند. توجه کنید که مبالغ نوشته شده در این بخش برای تنها یک بار باید پرداخت شود و مبلغ ماهیانه یا سالیانه نیست.

سامانه شماره شما را نمایش می دهد و شما برای ادامه و پرداخت هزینه ها باید Buy Credit یا همان خرید اعتبار را فشار دهید. 

پس از نمایش سایت توسط یکی از مرورگرهای موبایل خود باید در سایت نیز ورود پیدا کنید.

پس از ورود پروفایل شما نمایش داداه می‌شود. برای افزایش اعتبار باید در بخش My Credit گزینه Add Credit را انتخاب کرده و کلیک کنید. حالا باید میزان افزایش اعتبار و نحوه پرداخت که به صورت پیش فرض شبکه‌ی شتاب است را مشخص کنید.

پس از کلیک روی Add Credit وارد صحفه پیش نمایش فاکتور و تایید مبالغ می‌شوید.

حالا باید با تایید وارد صفحه‌ی پرداخت شده و پرداخت خود را انجام دهید و دوباره به سایت برگردید. پس از افزایش اعتبار به برنامه برگشته و دکمه‌ی Proceed را کلیک کنید.

در این صحفه جدید باید روی Add Ext کلیک کنید تا یکی از موارد فکس، انتقال تماس، پیام تبلیغی و دریافت پیام صوتی را انتخاب کنید.

پس از انتخاب هر یک از موارد آن مورد به صفحه‌ی شما اضافه می‌شود. 

توجه کنید که انتخاب انتقال پیام تنها برای شماره‌های انتخابی یا طلایی امکانپذیر است.

حالا کار تنظمیات شما تمام شده و به بخش اصلی سامانه منتقل می‌شوید. دقت کنید در بخش تنظیمات شما می‌توانید تنظمیات روز، شب و زمان‌های خاص را متمایز کنید.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود