رهایی از حذف یا پاک کردن ناخواسته فایل ها در اندروید با Dumpster - زوم‌اپ

رهایی از حذف یا پاک کردن ناخواسته فایل ها در اندروید با Dumpster - زوم‌اپ

 Dumpster Image & Video Restore یکی از بهترین اپلیکیشن‌های ساخته شده برای پلت‌فرم اندروید است که یکی از برنامه‌هایی محسوب می‌شود که "باید" از همان ابتدا و همیشه روی گوشی موبایل نصب باشد. با زوم اپ همراه باشید.

احتمالا شما هم تجربه‌ی حذف ناخواسته‌ی اطلاعات مهم خود را مانند عکس یا‌... را داشته‌اید. هرقدر هم که کاربر منظمی باشید و همه‌ی امور را با دقت تمام انجام دهید باز هم ممکن است روزی به طور ناخواسته یک عکس مهم، یک فیلم خانوادگی یا حتی یک پروژه‌ی درسی را از گوشی خود حذف کنید. تا پیش از این، اولین و تنها راه‌حلی که برای این مشکل به فکرمان می‌رسید، استفاده از نرم‌افزار‌های ریکاوری و بازیابی‌ اطلاعات بود که هیچ‌وقت آن طور که باید، فایل‌های از دست رفته‌ را به ما باز نمی‌گرداند. اما امروز در زومیت شما با اپلیکیشنی آشنا خواهید شد که با نصب آن دیگر هرگز فایلی را به طور ناخواسته یا اشتباه از دست نخواهید داد. در واقع پیشنهاد ما به شما این است که Dumpster Image & Video Restore را بعد از هربار تعویض رام، فلش کردن گوشی یا خرید یک گوشی جدید روی دستگاه خود نصب کنید تا برای همیشه خیالتان از پاک نشدن اتفاقی فایل‌های مهم راحت باشد.

 

حتما درباره‌ی نحوه‌ی عملکرد این برنامه کنجکاو شده‌اید. درواقع شما با نصب Dumpster Image & Video Restore یک فضای موقت، مانند Recycle Bin در ویندوز به گوشی خود اضافه می‌کنید و بعد از آن تمامی فایل‌های پاک شده از هر جای گوشی، ابتدا به این قسمت منتقل خواهند‌ شد و بعد از گذشت چند روز به طور خودکار حذف می‌شوند. برای مثال زمانی که به اشتباه یک عکس یا فایل را حذف می‌کنید و به یکباره متوجه اشتباه خود می‌شوید دیگر نیاز به سرزنش خود و افسوس خوردن نیست چراکه می‌توانید به راحتی هرچه تمام‌تر Dumpster Image & Video Restore را اجرا کرده و فایل حذف شده را که به داخل آن منتقل شده بازگردانی کنید. نگران اشغال فضا توسط این نرم‌افزار نباشید چرا که شما از بخش تنظیمات این برنامه می‌توانید مشخص کنید که چه دسته فایل‌هایی (تصاویر، ویدیو، برنامه و‌... ) با این روش حذف شوند و فایل‌های پاک شده تا چند روز در این قسمت موقت باقی بمانند. برای مثال اگر فقط عکس‌های گوشی برایتان حائز اهمیت است می‌توانید فقط دسته‌ی تصاویر را انتخاب کنید و زمان پاک شدن خودکار را هم روی یک روز تنظیم کنید. در این حالت علاوه بر‌اینکه دیگر هیچ‌ عکسی را به طور اتفاقی از دست نخواهید داد، متوجه فضای اشغال شده‌ی این نرم‌افزار نیز نخواهید‌ شد چرا که در هر ۲۴ ساعت تمامی فایل‌های موجود در این قسمت پاک‌سازی می‌شوند. هرچه زمان نگهداری فایل‌ها را طولانی‌تر قرار دهید، از دست رفتن اطلاعاتتان غیر‌ممکن‌تر خواهد شد.

تذکر مهم: فایل‌های حذف شده تا زمان رسیدن به بازه‌ی نگهداری، در این اپلیکیشن قابل دسترسی هستند بنابراین بهتر است رمز عبور آن را فعال کنید تا امکان سواستفاده توسط دیگران وجود نداشته باشد. در قسمت تنظیمات گزینه‌ای برای قرار دادن رمز عبور بر روی برنامه وجود دارد تا امنیت فایل‌های حذف شده تا زمان حذف کامل یا بازگردانی تامین شود.

برای استفاده از این برنامه و ویژگی‌های جذاب آن نیازی به دسترسی روت یا ارتباط اینترنتی نخواهید داشت با این حال به نقل از توسعه‌دهنده، در صورت وجود دسترسی روت عملکرد کامل‌تری را از برنامه شاهد خواهید بود. فرمت‌های پشتیبانی شده توسط این برنامه نیز بیش از صدها نوع فایل را در بر می‌گیرد (از جمله تمام فرمت‌های عکس، ویدیو، صوت، فایل‌های متنی، فایل نصب اپلیکیشن‌ها و‌...) و می‌توانید مطمئن باشید که هر فایلی که فکرش را کنید امکان انتقال به این فضای موقت را خواهند داشت. در جدیدترین بروزرسانی برنامه امکان پشتیبان گیری فایل‌های حذف شده در فضاهای ابری نیز به برنامه اضافه شده است تا حتی بعد از حذف کامل فایل‌ها از روی گوشی، یک نسخه‌ی پشتیبان را در فضای ابری در اختیار داشته باشید که البته برای اینکار به ارتباط اینترنتی و ترافیک قابل توجهی نیاز خواهید داشت. لازم به ذکر است که تمامی ویژگی‌های این برنامه تنها برای فایل‌ها قابل استفاده است و دیتاهایی نظیر پیامک‌ها یا‌... در این برنامه پشتیبانی نمی‌شوند.

نکات مثبت

  • رهایی از حذف اتفاقی فایل های مهم
  • امکان نگهداری امن از تمام فرمت های موجود
  • امکان حذف خودکار فایل های نگهداری شده
  • امکان مشخص کردن فرمت های دلخواه

نکات منفی

  • نکته منفی خاصی ندارد.
دانلود اپلیکیشن

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده