نسخه رسمی و سبک فیسبوک در Facebook Lite - زوم‌اپ

نسخه رسمی و سبک فیسبوک در Facebook Lite - زوم‌اپ

Facebook Lite نسخه‌ی سبک شده‌ی اپلیکیشن فیسبوک است که به طور رسمی منتشر شده و مواردی همچون مصرف باتری، اجرای کند و ... را به طور کامل حل کرده است. با زوم‌اپ همراه باشید.

اپلیکیشن فیسبوک یکی از سنگین‌ترین برنامه‌هایی است که تاکنون برای گوشی‌های موبایل منتشر شده است به طوری که بسیاری از کاربران بعد از اپلیکیشن اسکایپ (بخصوص نسخه‌ی اندرویدی) اپلیکیشن فیسبوک را به عنوان یکی از بدترین اپلیکیشن‌های ساخته شده در تاریخ اندروید می‌دانند. دلیل این امر نیز سنگین بودن غیرمنطقی این اپلیکیشن است به طوری که اگر از گوشی‌های متوسط یا قدیمی استفاده کنید تجربه‌ای مملو از لگ و کندی را از کار با آن کسب خواهید کرد. علاوه بر این در آزمون‌های مختلف نیز بارها ثابت شده است که مصرف باتری اپلیکیشن فیسبوک نیز در حد بسیار بالایی قرار دارد. برخلاف مایکروسافت که اهمیتی به اپلیکیشن اسکایپ و اصلاح ایرادهای فراوان آن نمی‌دهد، فیسبوک اقدام به انتشار نسخه‌ی سبک شده‌ای از فیسبوک با عنوان Facebook Lite کرده است که توسط آن تمامی مشکلات کاربران از جمله اجرای کند و لگ دار و همچنین مصرف باتری به طور کامل اصلاح شده است. تمامی کاربرانی که پیش از این از اپلیکیشن رسمی فیسبوک راضی نبودند با جایگزینی Facebook Lite به حل مشکلات اذعان داشته‌اند بنابراین اگر شما هم از کاربرانی هستید که اجرای سنگین فیسبوک یا مصرف باتری بالای آن برایتان خوشایند نیست می‌توانید همین حالا به نصب اپلیکیشن Facebook Lite بپردازید.

Facebook Lite دارای حجمی کمتر از ۱ مگابایت است و طبیعتا رابط کاربری آن با اپ اصلی Facebook متفاوت خواهد بود. در واقع می‌توان گفت که Facebook Lite کلاینت تحت وب فیسبوک است که دسترسی ساده و سریع را به امکانات اصلی برنامه مهیا می‌کند. با وجود آنکه برخی از امکانات در این نسخه از فیسبوک در دسترس نیستند اما تمامی مواردی که کاربران عادی به دنبال آن هستند مانند مشاهده‌ی فید اصلی، ارسال کامنت یا لایک کردن پست‌ها، ویرایش پروفایل، ارسال پست، گفتگو با دوستان و ... در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این برنامه از زمان انتشار خود تا به امروز بیش از ۱۰۰ میلیون دانلود را تنها در پلی‌استور گوگل رقم زده است که در نوع خود بسیار جالب توجه است چراکه این میزان استقبال از نسخه‌ی سبک شده‌ی اپلیکیشن Facebook مهر تاییدی بر وجود ایرادهای گفته شده در رابطه با اپلیکیشن اصلی این شبکه‌ی اجتماعی خواهد بود. به گفته‌ی فیسبوک مصرف دیتا در Facebook Lite نیز تا حد چشمگیری کمتر از نسخه‌ی اصلی برنامه خواهد بود که این امر در کنار تمام ویژگی‌هایی که پیش‌تر به آن‌ها پرداخته شد باعث شده است تا Facebook Lite حداقل ارزش یک بار امتحان کردن را داشته باشد. برای دانلود این برنامه می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

نکات مثبت

  • دارا بودن حجم فوق العاده کم (کمتر از 1 مگابایت)
  • ارائه‌ی امکانات اصلی و مهم فیسبوک
  • اجرای روان و بدون لگ حتی در گوشی‌های ضعیف
  • مصرف کمتر دیتا نسبت به نسخه اصلی

نکات منفی

  • نکته منفی خاصی ندارد.
دانلود اپلیکیشن

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده