ریبوت کردن اندروید در حالت های مختلف با Quick Reboot (نیازمند روت) - زوم‌اپ

ریبوت کردن اندروید در حالت های مختلف با Quick Reboot (نیازمند روت) - زوم‌اپ

اندروید به طور پیش فرض تنها یک حالت را برای ریبوت کردن گوشی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با اپلیکیشن Quick Reboot می‌توانید چندین حالت کابردی دیگر را به منوی ریبوت گوشی اضافه کنید. با زوم‌اپ همراه باشید.

موارد بسیاری ممکن است پیش بیاید که به Restart کردن گوشی نیاز داشته باشیم که از بین آن‌ها می‌توان هنگ کردن گوشی، یا نیاز یک اپلیکیشن به راه اندازی مجدد برای اجرا را نام برد. در حالت عادی اگر دکمه‌ی پاور گوشی را نگه دارید شاهد منویی خواهید بود که در آن تنها یک گزینه در رابطه با ریبوت کردن گوشی مشاهده می‌کنید. توسط این گزینه، گوشی به طور کامل خاموش می‌شود و همه چیز از نو راه اندازی می‌شود. به بیان ساده‌تر لمس گزینه‌ی پیش فرضی که در اندروید وجود دارد مانند آن است که به صورت دستی گوشی را خاموش و دوباره روشن کنید با این تفاوت که همه چیز به صورت خودکار انجام خواهد شد. اما به راستی آیا راه اندازی مجدد اندروید به صورت ریشه‌ای ضروری است؟ همانطور که گفته شد مهم‌ترین دلایلی که کاربران اندروید را وادار با Reboot کردن گوشی می‌کند یا هنگ کردن گوشی است یا نیاز برخی اپلیکیشن‌ها به راه اندازی مجدد برای اجرا. در هر دو حالت می‌توان تنها با ریبوت کردن نرم‌افزاری به هدف مورد نظر رسید و نیازی به خاموش شدن و روشن شدن مجدد دستگاه نخواهد بود. اما در اندروید این حالت و حالت‌های دیگر ریبوت به طور پیش فرض در گوشی قرار ندارد و باید توسط اپلیکیشن‌های جانبی به آن اضافه شود. Quick Reboot یکی از بهترین گزینه‌هایی است که توسط آن، و دسترسی روت می‌توانید گوشی خود را در چند حالت مختلف راه اندازی مجدد کنید. 

این برنامه دارای چند حالت مختلف است که مهم‌ترین آن Fast Reboot نام دارد. در این حالت به جای آنکه گوشی از صفر راه اندازی مجدد شود، تنها به صورت نرم‌افزاری ریبوت می‌شود. این حالت دارای برتری‌های بسیاری نسبت به ریبوت پیش فرض گوشی است به طوری که نه تنها مانند ریبوت پیش فرض، مشکلات مورد نظر را رفع می‌کند، بلکه این امر را در مدت زمان بسیار کوتاه‌تری نیز به انجام می‌رساند. برای مثال اگر عملیات ریبوت پیش فرض حدود ۳۰ ثانیه به طول انجامد، توسط Fast Reboot می‌توانید آن را به ۵ الی ۱۰ ثانیه تبدیل کنید. کاربرانی که از اپلیکیشن Xposed Installer استفاده می‌کنند باید بعد از نصب هر ماژول برای فعال‌سازی آن، یک بار گوشی خود را ریبوت کنند که مسلما توسط روش پیش فرض امری بسیار زمان گیر خواهد بود اما با استفاده از ریبوت نرم‌افزاری، می‌توانید این امر را در چند ثانیه به اتمام برسانید. حالت‌های دیگری که در برنامه وجود دارند عبارتند از : Normal reboot (ریبوت عادی)، Safe mode (ریبوت و ورود به رابط کابری در حالت امن)، Reboot to recovery (ریبوت و ورود به محیط ریکاوری گوشی)، Reboot to bootloader (ریبوت و ورود به بخش بوت‌لودر گوشی) و Power off (خاموش کردن گوشی) که می‌توانید مطابق با نیاز خود از آن‌ها استفاده کنید. همانطور که در تیتر مطلب نیز عنوان شده است برای استفاده از این برنامه به دسترسی روت نیاز خواهید داشت. برای دانلود می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

نکات مثبت

  • امکان ریبوت نرم‌افزاری
  • امکان ریبوت مستفیم به ریکاوری
  • امکان اجرای اندروید در حالت SafeMode

نکات منفی

  • نکته منفی خاصی مشاهده نشد.
دانلود اپلیکیشن
منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده