پاکسازی فایل های کش و بهینه کردن سرعت گوشی با Avast Cleanup & Boost - زوم‌اپ

پاکسازی فایل های کش و بهینه کردن سرعت گوشی با Avast Cleanup & Boost - زوم‌اپ

در گوشی‌های اندروید بعد از مدتی استفاده شاهد کندی‌هایی هستیم که فایل‌های اضافه و کش یکی از دلایل بروز آن هستند. Avast Cleanup & Boost اپلیکیشنی برای پاکسازی فایل‌ها و بهینه کردن سرعت گوشی است. با زوم‌اپ همراه باشید.

Avast نامی آشنا برای کاربران کامپیوتر است به طوری که میلیون‌ها کاربر در سرتاسر دنیا از آنتی ویروس قدرتمند این کمپانی استفاده می‌کنند و در نظرسنجی و بررسی‌های مختلف نیز، بارها شاهد حضور پررنگ Avast به عنوان یکی از برترین آنتی ویروس‌های موجود بوده‌ایم. Avast Cleanup & Boost نیز اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید است که توسط این کمپانی منتشر شده و ظیفه‌ی پاکسازی فایل‌های بی‌استفاده و بهینه کردن سرعت گوشی را بر عهده دارد. معمولا با حذف اپلیکیشن‌های نصب شده در گوشی، بسیاری از فایل‌های آن همچنان در گوشی باقی می‌مانند و فایل‌های کش بی‌استفاده‌ای که از این برنامه‌ها در گوشی باقی می‌ماند در دراز مدت باعث کندی پردازش‌ها و در نتیجه کند شدن گوشی خواهد شد. حتی بارها مشاهده شده است فایل‌هایی که از اپلیکیشن‌های حذف شده در گوشی باقی مانده‌اند حجم‌ بسیار بالایی را در حافظه‌ی داخلی اشغال کرده‌اند. از همین رو پاکسازی این فایل‌ها امری ضروری، به خصوص برای گوشی‌های قدیمی موجود در بازار به حساب می‌آید که اپلیکیشن Avast Cleanup & Boost می‌تواند این امر را به صورت رایگان برای شما به انجام برساند.

 

نحوه‌ی کارکرد برنامه به این صورت است که با اسکن کردن کامل گوشی، تمامی فایل‌های کش و بلااستفاده را شناسایی می‌کند و در گزارش خود به شما نمایش می‌دهد. بعد از مرور حجم فایل‌های اشغالی می‌توانید تنها با یک لمس اقدام به حذف آن‌ها کنید تا علاوه بر بهبود یافتن سرعت گوشی، فضای قابل توجهی را نیز در گوشی خود خالی کنید. ویژگی جالبی که در این بخش از  Avast Cleanup & Boost وجود دارد استفاده از حالت Safe Clean است. این ویژگی باعث خواهد شد تا کش و دیتاهای مهم در گوشی پاکسازی نشوند و تنها فایل‌هایی حذف شوند که هیچ استفاده‌ای در گوشی موبایل ندارند. با این حال اگر هنوز از حذف اتفاقی فایل‌های مهم خود نگران هستید می‌توانید توسط بخش Ignore List اقدام به مشخص کردن فایل‌های مهم خود کنید تا هنگام اسکن شدن گوشی، این فایل‌ها و پوشه‌ها شامل حال اسکن نشوند. امکان حذف اپلیکیشن‌ها نیز در برنامه وجود دارد و می‌توانید با نصب این برنامه از دیگر اپلیکیشن‌هایی که برای حذف برنامه‌ها منتشر شده‌اند بی‌نیاز شوید. توسط بخش دیگر برنامه نیز قادر خواهید بود تا اطلاعات و پوشه‌های موجود در گوشی را به ترتیب حجم اشغالی مشاهده کنید تا از پوشه‌های حجیم خود مطلع شده و در صورت نیاز به پاکسازی آن‌ها بپردازید.

نکته‌ی جالب دیگری که می‌توان در رابطه با این برنامه به آن اشاره کرد پشتیبانی از Dropbox ,Google Drive و OneDrive است. شما می‌توانید با متصل کردن اکانت فضای ابری خود به این اپلیکیشن، فایل‌های خود را مستقیما از داخل Avast Cleanup & Boost به فضای ابری منتقل کنید تا حجم بیشتری را از حافظه‌ی گوشی خالی کنید. برای دانلود این برنامه که با حجم ۹ مگابایت منتشر شده است می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

نکات مثبت

  • طراحی زیبا و گویای رابط کاربری
  • پاکسازی فایل‌های کش و بی استفاده
  • حالت امن پاکسازی جهت جلوگیری از حذف اطلاعات مهم
  • امکان حذف اپلیکیشن‌ها با یک لمس

نکات منفی

  • نکته منفی خاصی مشاهده نشد.
دانلود اپلیکیشن
منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده