نظارت بر قدرت آنتن دهی وای فای و تداخل کانال ها با WiFi Signal - زوم‌اپ

سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
مدیریت وای فای یکی از امور مهم در گوشی‌های موبایل است که توسط اپلیکیشن WiFi Signal می‌توانید این امر را در دستگاه اندرویدی خود انجام دهید. با زوم‌اپ همراه باشید.
تبلیغات

چند سالی از شروع حکمفرمایی اینترنت وایرلس و مودم‌های WiFi می‌گذرد و برخلاف گذشته، مدیریت روی این بخش از گوشی ضروری و لازم محسوب می‌شود. اما متاسفانه اکثر کاربران توجه خاصی به این موضوع نشان نمی‌دهند و کمتر کاربری را می‌توان پیدا کرد که روی بحث سیگنال و قدرت آنتن دهی مودم خود نظارت کافی داشته باشد. اما WiFi Signal اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید است که با ساده سازی نظارت و ارائه‌ی گزارش‌های تصویری و گویا، اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار خواهد داد تا با بررسی کامل قدرت سیگنال و نکات مربوط، بتوانید بهترین استفاده را از مودم اینترنتی خود داشته باشید. اگر با کمی فاصله از مودم شاهد کندی سرعت یا قطع کامل ارتباط اینترنتی خود می‌شوید بهتر است با نصب این برنامه، از قدرت سیگنال‌دهی مودم آگاه شوید. در بسیاری از مواقع خرابی‌های جزئی مودم، تداخل امواج آن با مودم همسایگان، یا حتی مکان نامناسب باعث ضعیف شدن این سیگنال و در نتیجه کندی و قطع ارتباط در اتاق‌های دیگر خانه می‌شود که می‌توان با نصب این اپلیکیشن، اقدام به رفع آن کرد.

اولین موضوعی که در این برنامه جلب توجه می‌کند ظاهر زیبا و گرافیکی آن است. سیگنال مودم به صورت گرافیکی به شما نمایش داده خواهد شد تا بتوانید از قدرت آن آگاه شوید. بخش دیگری در برنامه که از اهمیت بسیار بالایی هم برخوردار است به نمایش WiFi Channel مودم کاربران اطراف شما خواهد پرداخت تا بتوانید متوجه اختلال‌های احتمالی در این مورد شوید. گاهی استفاده‌ی مشترک چند مودم نزدیک به هم از کانال‌های مشترک باعث بروز اختلال و قطعی‌های مکرر در ارتباط خواهد شد که توسط این بخش از برنامه می‌توانید به این موضوع نظارت کرده، و در صورتی که نمودار نمایش داده شده نشان از مشترک بودن کانال مودم‌های نزدیک به شما داشت اقدام به تغییر کانال مودم خود کنید. این موضوع شاید روی کاغذ چندان تاثیرگذار نباشد اما پیشنهاد می‌کنیم حتما این موضوع را بررسی کنید چراکه در صورت وجود کانال‌های مشترک، تغییر کانال می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای در قدرت آنتن دهی و ثبات آن داشته باشد. این برنامه دارای دو ویجت برای نمایش سریع در صفحه‌ی خانگی اندروید نیز است که توسط آن‌ها می‌توانید بدون ورود به برنامه، از موارد مورد نظر با خبر شوید.

WiFi Signal در دو نسخه‌ی رایگان و پولی منتشر شده است که تنها تفاوت آن‌ها نمایش داده نشدن تبلیغات در نسخه‌ی پولی است. نسخه‌ی رایگان این برنامه با حجم ۳ مگابایت منتشر شده است و برای اجرا به اندروید ۴.۱ یا بالاتر نیاز دارد. تعداد دانلود این برنامه نیز تنها در پلی‌استور بیش از ۵۰۰ هزار دریافت ثبت شده است. برای دانلود می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

نکات مثبت

  • رابط کاربری زیبا و چشم نواز
  • ارائه‌ی اطلاعات دقیق به صورت گویا
  • بررسی تداخل‌های احتمالی مودم‌ها

نکات منفی

  • نکته منفی خاصی مشاهده نشد.

دانلود اپلیکیشن

پلی‌استور

اپلیکیشن‌های محبوب خود را از طریق ایمیل app@zoomit.ir به زومیت معرفی کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات