ایلان ماسک از پرداخت جریمه ۵۰۰ میلیون دلاری به کارمندان سابق توییتر گریخت

پنج‌شنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۴
مطالعه 2 دقیقه
ایلان ماسک / Elon Musk با کت شلوار مشکی در مراسم مت گالا
ایلان ماسک در دادگاه پرونده‌ی غرامت ۵۰۰ میلیون‌ دلاری کارکنان توییتر، پیروز از میدان خارج شد.
تبلیغات

از ابتدای تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، این پلتفرم شبکه‌ی اجتماعی با چندین نبرد حقوقی مواجه شده است. یکی از این دعاوی مربوط‌به تعدیل نیروی گسترده کارکنان (بیش از ۶۰۰۰ نفر) پس از خریداری شرکت توسط ایلان ماسک و ادعای عدم پرداخت کامل غرامت پایان خدمت آن‌ها است. اما روز گذشته ایلان ماسک در دادگاه مربوط‌به این پرونده‌ی حقوقی، پیروز شد.

شکایت مطرح شده علیه ایلان ماسک توسط کورتنی مک‌میلیان، یکی از کارمندان سابق توییتر به نمایندگی از کارکنان سابق این پلتفرم که سابقاً اخراج شده بودند، طرح شده است. طبق ادعای این اشخاص، مطابق با قانون امنیت درآمد بازنشستگی کارکنان (ERISA)، توییتر موظف بوده تا به کارکنان اخراج شده سه ماه حقوق پرداخت کند.

کارکنان اخراج شده مبلغی کمتر از سه ماه حقوق خود را دریافت کرده‌اند و به‌دنبال غرامت ۵۰۰ میلیون دلاری پرداخت نشده هستند. اما قاضی این پرونده، ترینا تامپسون در دادگاه منطقه‌ی شمالی کالیفرنیا، با درخواست رد دعوای ایلان ماسک موافقت کرد.

قاضی تامپسون با بررسی پرونده تشخیص داد که طرح جبران خسارت توییتر مشمول قانون ERISA نمی‌شود؛ چرا که کارکنان قبل از اخراج، از یک طرح پرداخت جداگانه مطلع شده بودند. در نتیجه، او پرونده را مختومه کرد.

این حکم برای هزاران کارمند اخراج‌شده‌ی توییتر یک شکست محسوب می‌شود، اما همچنان فرصت‌هایی برای دریافت غرامت بیشتر وجود دارد. قاضی تامپسون در حکم خود اشاره کرده که شاکیان می‌توانند شکایت خود را برای ادعاهای خارج از چارچوب ERISA اصلاح کنند.

باتوجه به اینکه دعاوی حقوقی دیگری نیز علیه شرکت ایکس (توییتر سابق) در جریان است، قاضی این پرونده اعلام کرده است که صدور حکمی مبنی‌بر ارتباط این پرونده با یکی از پرونده‌های درجریان این شرکت را بررسی خواهد کرد. همچنین دعاوی دیگری با درخواست غرامت ۱۲۸ میلیون دلاری و جبران حدود ۱ میلیون دلار حق‌الوکاله‌ی پرداخت نشده علیه شرکت ایکس درجریان است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات