خالق تیک‌تاک در سکوت خبری، رقیب اینستاگرام را منتشر کرد

سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
لوگو شبکه اجتماعی Whee تیک تاک
شرکت مادر تیک‌تاک شبکه‌ی اجتماعی جدیدی رونمایی کرده است که شباهت‌های زیادی به اسنپ چت و BeReal دارد.
تبلیغات

اسنپ‌چت و BeReal دو شبکه‌ی اجتماعی هستند که بر‌خلاف پلتفرم‌های رقیب، روی اصالت و طبیعی بودن تمرکز دارند. حتی شاهد الگوبرداری اینستاگرام از برخی ویژگی‌های این برنامه‌ها بوده‌ایم. به‌گفته‌ی آرتم روساکوفسکی در ایکس، حالا به نظر می‌رسد سازندگان تیک‌تاک هم می‌خواهند وارد این رقابت شوند.

مالک تیک‌تاک، شرکت بایت‌دنس، اوایل این ماه به‌طور چراغ‌خاموش اپلیکیشن جدیدی به نام وی (Whee) را منتشر کرد که تجربه‌ای صمیمی‌تر و واقعی‌تر را نوید می‌دهد.

شبکه‌ی اجتماعی وی خود را این‌گونه توصیف می‌کند: «وی اپلیکیشن اجتماعی جدیدی است که به شما کمک می‌کند تا ازطریق لحظات خودجوش زندگی با دوستان نزدیک خود در ارتباط باشید. عکس‌های واقعی از زندگی روزمره خود را ثبت کنید و به‌اشتراک بگذارید تا بتوانید خودِ واقعی‌تان باشید.»

اسکرین شات های شبکه اجتماعی وی whee در پلی استور
اسکرین شات های شبکه اجتماعی وی whee در پلی استور
اسکرین شات های شبکه اجتماعی وی whee در پلی استور
اسکرین شات های شبکه اجتماعی وی whee در پلی استور

روساکوفسکی تأیید کرد که وی در‌حدود دوازده کشور در‌دسترس است؛ اما آمریکا جزو آن‌ها نیست. با اینکه امکان دانلود برنامه از پلی استور وجود دارد، هنگام ورود به حساب کاربری با پیام خطا مواجه می‌شویم. استفاده از وی‌پی‌ان هم تغییری ایجاد نمی‌کند.

اسکرین‌شات‌های منتشر‌شده حاکی از آن است که وی قصد ندارد از ایده‌ی اصلی BeReal (عکس‌گرفتن در زمان تعیین‌شده) یا اسنپ‌چت تقلید کند. این تصاویر نسخه‌ای صمیمی‌تر از اینستاگرام را تداعی می‌کنند که در آن امکان به‌اشتراک‌گذاشتن محتوا با دوستان و لایک و کامنت گذاشتن وجود دارد.

راه‌اندازی وی اندکی پس از راه‌اندازی تیک‌تاک Notes به‌دست همین شرکت صورت گرفته است. تیک‌تاک Notes اپلیکیشنی شبیه به اینستاگرام است که بر اشتراک‌گذاری عکس تمرکز دارد. با‌این‌حال، مشخص نیست این دو برنامه چگونه در‌کنار‌هم قرار خواهند گرفت یا خیر.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات