تیک‌تاک شاید پس از آمریکا در اروپا هم مسدود شود

سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
گوشی هوشمند درحال اجرای تیک تاک / TikTok در دست راست یک فرد
فشارهای آمریکا برای ممنوعیت شبکه‌ی اجتماعی چینی تیک‌تاک، اروپا را نیز به‌فکر فرو برده است.
تبلیغات

جو بایدن اخیراً لایحه‌ای را امضا کرده است که بایت‌‌دنس را به فروش تیک‌تاک مجبور می‌کند و اگر چنین اتفاقی رخ ندهد، پلتفرم محبوب چینی در کشور ایالات متحده مسدود خواهد شد.

قانون ممنوعیت یا فروش تیک‌تاک در ایالات متحده، کمیسیون اروپا را نیز به‌فکر ممنوع‌کردن این اپلیکیشن انداخته است.

براساس گزارش خبرگزاری Politico، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، در جریان مناظره‌ای برای انتخابات این مؤسسه در سال ۲۰۲۴ اعلام کرد که کمیسیون اروپا از خطرات تیک‌تاک آگاه است و اولین مؤسسه در سراسر جهان به‌شمار می‌آید که تیک‌تاک را برای دستگاه‌های دولتی ممنوع کرد.

تیک‌تاک بعد از راه‌اندازی TikTok Lite در اروپا حساسیت کمیسیون را برانگیخت. مدیران کمیسیون اروپا می‌گویند که تیک‌تاک قبل از راه‌اندازی این نسخه‌ به سؤال‌های مربو‌ط‌ به نحوه‌ی تاثیر TikTok Lite بر سلامت روان کاربران پاسخ نداده است.

کاربران می‌توانند با استفاده از TikTok Lite پاداش دریافت کنند و این شرکت به‌ازای تماشای ویدئو و دعوت از دوستان برای ثبت‌نام و کارهای دیگر پاداش‌هایی را به افراد پرداخت می‌کند؛ پاداش‌هایی مانند کارت‌ هدیه و هدایای دیجیتالی.

تیک‌تاک اکنون اپلیکیشن پاداش‌دهنده‌ی خود را در اروپا به حالت تعلیق درآورده است؛ اما همچنان به‌دلیل نقض قانون خدمات دیجیتال (DSA) اتحادیه‌ی اروپا، تحقیقاتی درباره‌ی این شرکت به‌راه افتاده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات