شبکه اجتماعی دونالد ترامپ فقط ۵ میلیون کاربر دارد

دوشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۸
مطالعه 2 دقیقه
تصویر دونالد ترامپ و شبکه‌ی اجتماعی تروث سوشال روی پرچم آمریکا
تروث سوشال، شبکه‌ی اجتماعی دونالد ترامپ، با پنج میلیون عضو به بیش از پنج میلیارد دلار ارزش خواهد رسید.
تبلیغات

شبکه‌ی اجتماعی تروث سوشال که توسط دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، با هدف رقابت با برخی از شبکه‌های اجتماعی محبوب مانند فیسبوک و ایکس راه‌اندازی شده بود، متحمل ضرر مالی زیادی شده است؛ اما این پلتفرم اجتماعی می‌تواند با وجود تمام ضرر و زیان‌ها به ارزش بیش از پنج میلیارد دلار دست یابد.

به گزارش CBS News به‌نقل از مؤسسه‌ی تحقیقاتی SimilarWeb، تروث سوشال در فوریه‌ی ۲۰۲۴ (بهمن و اسفند ۱۴۰۲) حدود پنج میلیون کاربر فعال داشت که شامل کاربران نسخه‌ی گوشی و نسخه‌ی وب می‌شود.

دونالد ترامپ شرکت تروث سوشال را در سال ۲۰۲۱ تاسیس کرد؛ درست بعد از اینکه حسابش در ایکس که آن زمان با نام توییتر شناخته می‌شد،‌ مسدود شده بود. این شرکت از اوایل سال ۲۰۲۲ تا اواسط سال ۲۰۲۳ حدود ۳۱٫۶ میلیون دلار ضرر کرد.

تروث سوشال قرار است به‌عنوان بخشی از یک شرکت سهامی عام فعالیت کند؛ این تصمیم زمانی گرفته شد که یک شرکت صوری برای خرید شرکت‌ مادر تروث سوشال یعنی Trump Media & Technology Group ایجاد شد و اکنون قرار است با تروث سوشال ادغام شود. Trump Media در ۹ ماه آغازین سال ۲۰۲۳ با وجود درآمد ۳٫۴ میلیون دلاری، ۴۹ میلیون دلار ضرر کرد.

ارزش ادغام آن شرکت صوری با تروث سوشال به حدود ۵٫۷ میلیارد دلار خواهد رسید. این قرارداد احتمالا باعث افزایش سه میلیارد دلاری ثروت ترامپ خواهد شد.

تروث سوشال قصد داشت با شبکه‌های اجتماعی بزرگ رقابت کند؛ اما به‌نظر می‌رسد فاصله‌‌ی بسیار زیادی با آن‌ها داشته باشد.

تیک‌تاک بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه، فیسبوک حدود ۳٫۰۴۹ میلیارد کاربر فعال و شبکه‌ی اجتماعی ایکس بیش از ۳۵۰ میلیون کاربر دارند. این آمار نشان می‌دهند که تروث سوشال راه بسیار طولانی برای رسیدن به رقبا در پیش دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات