فروش داروهای غیرقانونی در اینستاگرام، زیر ذره‌بین دولت آمریکا می‌رود

یک‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۵
مطالعه 1 دقیقه
استوری اینستاگرام Instagra روی آیفون ناچ صفحه - اختصاصی زومیت
دولت ایالات متحده در حال بررسی خریدوفروش داروهای غیرقانونی در پلتفرم‌های تحت مالکیت متا است.
تبلیغات

بازپرس‌های فدرال که روی متا تحقیق می‌کنند، در حال بررسی این موضوع هستند که آیا پلتفرم‌های اجتماعی متا مثل فیسبوک و اینستاگرام خریدوفروش غیرقانونی دارو (و مواد مخدر) را تسهیل کرده‌اند یا نه. آن‌ها همچنین می‌خواهند بفهمند که متا از فروش غیرقانونی دارو بر بستر شبکه‌های اجتماعی‌اش کسب سود می‌کند یا نه.

خبرگزاری وال‌استریت ژورنال در گزارشی اختصاصی می‌گوید بازپرس‌های دولت آمریکا سال گذشته احضاریه‌ای برای متا فرستاده‌اند تا به اسناد مربوط‌ به «محتواهای ناقض قوانین دررابطه‌با دارو و فروش غیرقانونی ازطریق پلتفرم‌های متا» دسترسی پیدا کنند.

فردی به نمایندگی از متا در گفت‌و‌گو با وال‌استریت ژورنال اعلام کرد فروش داروهای غیرقانونی ناقض سیاست‌های این شرکت است و کارمندان متا همواره در تلاش‌اند محتواهای این‌چنینی را پیدا و حذف کنند: «متا به‌طور فعالانه با نهادهای مجری قانون همکاری می‌کند تا به مقابله با فروش و توزیع داروهای غیرقانونی کمک کند.»

پژوهشگرانی که در سال ۲۰۲۲ داده‌های مربوط‌به تبلیغ داروهای نسخه‌ای را برای گزارش تحقیقاتی وال‌استریت ژورنال تهیه کردند، می‌گویند احضاریه برای آن‌ها نیز فرستاده شده است.

آن‌طور که وال‌استریت ژورنال می‌گوید، رئیس امور جهانی متا اعلام کرده که این شرکت به اتحادیه‌ی جلوگیری از مضرات داروها پیوسته است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات