تیک تاک از اپ استور و گوگل پلی حذف می‌شود؟

سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۸
مطالعه 1 دقیقه
لوگو تیک تاک / TikTok Logo روی گوشی و پس زمینه
لایحه‌ی جدید مجلس آمریکا درصورت تبدیل‌شدن به قانون، تبعات سنگینی برای تیک‌تاک در پی خواهد داشت.
تبلیغات

قانون‌گذاران ایالات متحده باردیگر تیک‌تاک و به‌طور دقیق‌تر شرکت بایت‌دنس را هدف گرفته‌اند و می‌خواهند جلو توزیع اپلیکیشن‌های این شرکت را در فروشگاه‌های آنلاین بگیرند.

رهبران کمیته‌ی منتخب مجلس نمایندگان آمریکا با محوریت چین، لایحه‌ی جدیدی معرفی کرده‌اند که ۱۹ حامی در مجلس دارد و توزیع اپلیکیشن‌های کنترل‌شده‌ی بایت‌دنس، ازجمله تیک‌تاک را ممنوع می‌کند؛ مگر اینکه اپلیکیشن‌های یادشده به‌طور کامل با بایت‌دنس قطع ارتباط کنند.

لایحه‌ی جدید درصورت تبدیل‌شدن به قانون می‌تواند جریمه‌ای سنگین برای فروشگاه‌های آنلاین و خدمات میزبانی وب که تیک‌تاک را دردسترس قرار می‌دهند، در نظر بگیرد.

فرمول محاسبه‌ی جریمه هم در نوع خود بسیار عجیب است. برای این منظور تعداد کاربران آمریکایی که اپلیکیشن تیک‌تاک را نصب یا به‌روزرسانی کرده‌اند، در ۵٬۰۰۰ دلار ضرب می‌شود.

در بخشی از لایحه‌ی جدید قانون‌گذاران آمریکا، شاهد تعریف فرایندی هستیم که رئیس‌جمهور ایالات متحده با اتکا به آن می‌تواند پلتفرم‌های اجتماعی متعلق‌ به کشورهایی مثل روسیه، چین، ایران و کره‌‌شمالی را مجبور کند که برای ادامه‌ی فعالیت در آمریکا، ارتباطات خودشان را با کشور اصلی قطع کنند.

دولت‌مردان ایالات متحده مدت‌ها است که تیک‌تاک را تهدیدی برای امنیت ملی می‌بینند و علیه آن موضع می‌گیرند. با وجود همه‌ی مخالفت‌ها، تیک‌تاک تاکنون در آمریکا مسدود نشده است و بدون مشکل به فعالیتش ادامه می‌دهد.

مدیرعامل تیک‌تاک به دفعات گفته است که شرکتش هیچ ارتباطی با دولت چین ندارد و اطلاعات افراد ساکن در آمریکا را در داخل سرورهای چین نگه‌داری نمی‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات