فینالیست‌‌های مسابقه عکاسی 2020 Surf Photo Nikon Australia

جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
مطالعه 7 دقیقه
مسابقه عکاسی Surf Photo Nikon Australia با موضوع موج‌‌سواری هر سال برگزار می‌شود. در این مطلب عکس‌های برتر این مسابقه در سال ۲۰۲۰ را مشاهده خواهید کرد.

مسابقه عکاسی Surf Photo Nikon Australia با همکاری سازمان ملی ورزشی Surfing Australia برگزار شد و برندگان این رویداد اعلام شدند. این مسابقه هر سال بین عکاسان استرالیایی برگزار می‌شود و آن‌ها برای ثبت بهترین تصویر با موضوع موج‌سواری با هم رقابت می‌کنند.

۱۰ داور حرفه‌ای در صنعت موج‌سواری، فینالیست‌های این دوره از مسابقات را انتخاب کردند. بهترین عکس‌ها باتوجه‌به چهار معیار اصلی «نوآوری و خلاقیت»، «تأثیر احساسی و مؤثر»، «منحصربه‌فرد بودن» و «کادربندی» تعیین شدند. داوران از بین حرفه‌ای‌ترین عکاسان استرالیایی، ۲۳ فینالیست را برگزیدند.

باتوجه‌به معیارهای گفته شده، عکس رن مک‌گان با موضوع «The Right (حرکت موج به سمت راست)» به‌عنوان تصویر برتر انتخاب شد که در ادامه‌ی این مطلب خواهید دید. البته اگر از نظر نوآوری و منحصربه‌فرد بودن بخواهیم عکس‌ها را مقایسه کنیم، سایر عکس‌ها دست کمی از تصویر برگزیده نداشتند.

در ادامه برخی از بهترین عکس‌های مسابقه موج‌سواری نیکون ۲۰۲۰ را با هم مرور می‌کنیم.

«مبارز»، جورج راگلی

این عکس Motion blur (تاری حرکت) از موج‌سوار در دریای Bronte Beach در غروب آفتاب سیدنی استرالیا گرفته شده است.

«غروب در پرتغال»، پیتر جولی ویلسون

گشت‌وگذار پس از یک موج‌سواری در نزدیکی‌های پنیچه پرتغال

«غواصی زیر امواج»، مت دانبار

مت دانبار درباره این عکس توضیح می‌دهد: «این اولین سفر من به جزیره تاهینی بود و تصمیم داشتم قبل از برگشتن از سفر، یک عکس متفاوت در اینجا بگیرم. درحالی‌که شنا می‌کردم، سعی داشتم از زیر آب، از صحنه‌های روی آب عکس بگیرم. آب دریا بسیار شفاف بود و خوش‌شانس بودم که در آن لحظه یک موج سوار را دیدم که با تخته‌ موج‌سواری‌اش زیر موج غواصی می‌کرد. آن روز بهترین شنای عمرم بود.»

«حرکت موج به سمت راست»، رن مک‌گان

درموج‌سواری گاهی موج‌های خیلی بزرگ‌تر به سراغتان می‌آیند. این عکس به‌عنوان عکس برگزیده انتخاب شده است.

«هیولای Froth»، تراویس جانسون

تراویس جانسون درباره این عکس توضیح می‌دهد: «در حال عکاسی از هری در بین موج‌های کوچک بودم. وقتی این نوجوان موج‌سوار به طرف موج‌ها رفت، با دوربینم در زاویه روبه‌روی او منتظر ماندم و با برخاستن موج، صدای هیجانش را شنیدم. زمانی‌که موج نشست، او با خوش‌حالی فریاد زد: موفق شدم!»

«به عقب نگاه نکن»، پیتر جوویک

در غروب آفتاب، در اقیانوس هند یک موج‌سوار محلی با موج عظیم روبه‌رو شد و به‌تنهایی با این شرایط دست‌وپنجه نرم می‌کرد.

«نمی‌شنوم»، جیمی اسکات

قبل از این عکس، شنوایی میک کربت در موج‌سواری آسیب دید. اما این موج‌سوار با روحیه استرالیایی‌اش دوباره به سمت موج‌ها رفت و به موج‌سواری ادامه داد.

«ارتباط غیرعادی»، تام پیرسال

در موج عظیمی که بسیاری از افراد را در شرایط چالش‌برانگیز برای نجات جانشان قرار می‌دهد، موج‌سواری به‌نام ماتاهی درولت، بدون ترس و دلهره ایستاده بود و گویی با دوست قدیمی‌اش احوال‌پرسی می‌کرد. این عکس یک ارتباط معنوی بی‌نظیری بین موج و آن موج‌سوار نشان می‌دهد و با لنز ۲۰۰-۷۰ میلی‌متر گرفته شده است.

رای کولینز؛ عنوان عکس: «آبشار»

امواج با سرعت و قدرت زیاد در حال حرکت بودند.

«جک در شرایط دشوار»، تام پیرسال‌

تام پیرسال‌ درباره این عکس توضیح می‌دهد:‌ «جک رابینسون موج‌سوار درحالی‌که از استرس دندان‌هایش را به هم می‌فشارد،‌ سعی می‌کند موقعیت خود را در بین موج‌های خروشان در غرب استرالیا حفظ کند. این عکس با لنز ۱۶۰ میلی‌متری با گشودگی دیافراگم  f3.2 و در زمان شانزده‌هزارم ثانیه از این سوژه گرفته شده است. این موج آنقدر شدید بود که من و تجهیزاتم را بلند کرد و روی صخره انداخت.»

«بیگ بنگ»، رای کولینز

انفجار شدید حاصل از ترکیب هیدروژن و اکسیژن

«دنی در غروب آفتاب»، اِستو گیبسون

یک عکس از غروب آفتاب در منطقه موج‌سواری شیپیز استرالیا (این منطقه به داشتن موج‌های عظیم در دنیا معروف است).

«خالی»، ترنت اسلاتر

دریای مواج خالی از موج‌سوار

«نفس کشیدن»، سیمون پانچ

عکسی از زاویه عقب موج‌سوار که درحال موج‌سواری در امواج مرتفع بود.

«پریدن مجانی»، رن مک‌گان

یک عکس از موج‌‌‌سوار محلی به‌نام کایل والش که در جنوب غربی استرالیا گرفته شده است. جالب است که او در این موج‌های چالش‌برانگیز، بسیار آرام بود و بی‌اعتنا به احتمال مصدوم شدنش، موج‌سواری می‌کرد.

«موج‌های خطرناک»، جیمی اسکات

این عکس در هفدهم آوریل ۲۰۱۹ گرفته شده است.

«David and Goliath (انسان قدرتمند در برابر غول)»، اندرو لیچ

این عکس در نیمه‌های شب در ساحل سان‌شاین گرفته شده است. موج عظیم، وزش باد و نور کافی که قطرات آب را نشان می‌دهد، این عکس زیبا را به تصویر کشید.

مطالب مشابه

نظرات

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد