شوک به خالق بازی فورتنایت؛ ۲۰۰ گیگابایت از اطلاعات اپیک گیمز لو رفت

چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۵
مطالعه 1 دقیقه
اجرای بازی بازی فورتنایت / Fortnite روی آیفون آی او اس اپل / Apple iOS iPhone
یکی از گروه‌های باج‌افزاری ادعا می‌کند که با موفقیت اپیک گیمز را هدف قرار داده و تقریباً ۲۰۰ گیگابایت از اطلاعات را سرقت کرده است.
تبلیغات

به‌گزارش سایبر‌ دیلی، گروه هکری موگیلویچ (Mogilevich) در وب‌سایت دارک‌نت خود از هک‌شدن اپیک گیمز خبر داده است. آن‌ها در پیامی گفتند: «بی‌سروصدا به سرورهای اپیک گیمز حمله کرده‌ایم.»

همچنان مشخص نیست که ۱۸۹ گیگابایت داده‌ی سرقت‌شده شامل اطلاعات چه کسانی بوده است. موگیلویچ داده‌ها را برای فروش گذاشته و اعلام کرده است که آخرین مهلت خرید تا ۴ مارس (۱۴ اسفند) است و پس‌از‌آن احتمالاً کل اطلاعات دردسترس عموم قرار خواهد گرفت.

پیغام گروه هکر موگیلویچ برای اپیک گیمز در وبسایت دارک‌نت
پیغام گروه هکری موگیلویچ برای اپیک گیمز در دارک‌نت

با وجود مطرح‌شدن چنین ادعایی، گروه هکری موگیلویچ مدرکی برای اثبات حمله‌ی باج‌افزاری ارائه نداده‌اند و هنوز مبلغ درخواستی خود را برای فروش اطلاعات اعلام نکرده‌اند.

گروه هکری موگیلویچ بازیگر جدید دنیای باج‌افزار است. درصورت صحت‌داشتن ادعای هک‌شدن اپیک گیمز، خالق فورتنایت چهارمین قربانی این گروه هکری خواهد بود. اولین قربانی Infiniti USA (زیررمجموعه‌ی نیسان) بود که سرورهایش در ۲۰ فوریه ۲۰۲۴ (۱ اسفند ۱۴۰۲) هک شد.

گفته می‌شود هکرهای گروه موگیلویچ به زبان روسی صحبت می‌کنند و مانند گروه لاک‌بیت، در ازای دریافت پول از بقیه، به نیابت از آن‌ها حمله‌ی باج‌افزاری انجام می‌دهند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات