با بهترین اپلیکیشن‌های رژیم غذایی آشنا شوید

با بهترین اپلیکیشن‌های رژیم غذایی آشنا شوید

اگر می‌خواهید وزنتان را کاهش یا افزایش دهید، باید برنامه‌ریزی دقیقی برای رژیم غذایی‌تان داشته باشید. در این مطلب، با بهترین اپلیکیشن‌های رژیم غذایی آشنا می‌شوید.

یکی از موضوعات بسیار مهم برای افراد در طول زندگی حفظ تناسب‌اندام است؛ البته نباید فراموش کرد که تناسب‌اندام بدون داشتن برنامه‌ی رژیم غذایی مناسب به‌دست نخواهد آمد. درحال‌حاضر، بیشتر افرادی که می‌شناسیم و در اطراف خود مشاهده می‌کنیم، گوشی هوشمند دارند و همین امر سبب شده تا توسعه‌دهندگان زیادی برنامه‌های رژیم غذایی تولید و منتشر کنند. در این مقاله، قصد داریم تعدادی از بهترین اپلیکیشن‌های رژیم غذایی را معرفی و بررسی کنیم.


بهترین اپلیکیشن‌های ایرانی رژیم غذایی

۱. خورشاد

تصویری از مواد غذایی مختلف در اپلیکیشن خورشاد

یکی از بهترین اپلیکیشن‌های رژیم غذایی برای سیستم‌عامل اندروید و iOS خورشاد است. این اپلیکیشن ایرانی از سال ۲۰۱۶ دردسترس عموم کاربران قرار دارد و توانسته با به‌روزرسانی‌های مداوم و قابلیت‌های ویژه‌اش، نظر افراد زیادی را به‌خود جلب کند و هم‌اکنون، به‌عنوان یکی از بهترین برنامه‌های رژیم غذایی در فهرست ما جای گیرد.

از ویژگی‌های مهم این برنامه‌ی رژیم غذایی، می‌توان به تجزیه‌وتحلیل دقیق وضعیت جسمانی و قابلیت طراحی دقیق رژیم غذایی متناسب با هر کاربر دانست. در‌حقیقت پس از ورود به برنامه، اطلاعات دقیقی از وضعیت جسمانی خود وارد خواهید کرد و متناسب با آن و انتظارتان از تناسب‌اندام، بهترین برنامه‌های رژیم غذایی به شما پیشنهاد خواهد شد.

برنامه‌ی غذای روزانه وعده‌های اصلی و میان‌وعده‌ها را شامل می‌شود که البته منطبق با اصول علمی و متناسب با تمام گروه‌های غذایی است. یکی دیگر از قابلیت‌های اپلیکیشن رژیم غذایی خورشاد، کالری‌شمار آن است که تأثیر زیادی بر آگاهی شما از میزان مصرف کالری روزانه می‌تواند بگذارد. ناگفته نماند محاسبه‌ی درصد مصرف کربوهیدرات و پروتئین و چربی روزانه و هفتگی و ماهانه از سایر ویژگی‌های برنامه‌ی خورشاد به‌حساب می‌آید.

بد نیست بدانید که با دانلود و نصب اپلیکیشن خورشاد به بیش از ۲۵۰ پرسش متداول کاربران درزمینه‌ی تناسب‌اندام و رژیم غذایی دست پیدا خواهید کرد که هر دام از آن‌ها با ۲۵۰ پاسخ تخصصی همراه هستند. این قابلیت می‌تواند شما را از سردرگمی نجات دهد و به‌سوی تصمیم‌گیری صحیح سوق دهد.


۲. زیره

برنامه زیره

اپلیکیشن زیره را باید به‌دلیل قابلیت‌هایش به‌عنوان یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن‌های رژیم غذایی معرفی کنیم که توسعه‌دهندگان کشورمان طراحی و تولید و منتشر کرده‌اند. تمرکز این اپلیکیشن روی اهدافی است که شما تعیین می‌کنید. به‌عنوان مثال، پس از دانلود و نصب برنامه، حساب کاربری جدیدی با ایمیل یا شماره‌تماس خود ایجاد خواهید کرد و در‌ادامه، باید هدف خود شامل کاهش وزن، افزایش وزن و تثبیت وزن را انتخاب کنید.

توجه کنید هنگام ورود به برنامه، باید جنسیت، وزن، قد، سن و... را به‌درستی تکمیل کنید تا انتظار عملکرد دقیق برنامه در ارائه‌ی بهترین رژیم‌های غذایی را داشته باشید. این برنامه به‌خوبی باعث آشنایی شما با موادغذایی کم‌کالری خواهد شد و قطعا بر تصمیم‌گیری‌تان تأثیر مستقیم خواهد گذاشت. شما مواد‌غذایی دلخواهتان را برای بررسی میزان کالری می‌توانید اعلام و سپس بررسی کنید. همچنین در اپلیکیشن زیره، حرکت‌های مختلف ورزشی را خواهید دید که می‌توانند بیشترین تأثیر را بر حفظ تناسب‌اندام بگذارند.

یکی دیگر از قابلیت‌های برنامه‌ی زیره را می‌توان ارائه‌ی هشدارهای لازم به افراد، آن‌هم در‌صورت مصرف غذاهایی دانست که میزان کالری بسیار زیادی دارند. در‌حقیقت، مصرف غذاهای پرکالری می‌تواند بر افزایش وزن و از‌دست‌دادن تناسب‌اندام بسیار تأثیرگذار باشد. این برنامه را برای سیستم‌عامل اندروید و iOS می‌توانید دریافت و از آن استفاده کنید.


۳. کرفس

برنامه کرفس

یکی دیگر از برنامه‌های مشهور درزمینه‌ی مدیریت و پیشنهاد رژیم غذایی اپلیکیشن کرفس است. این اپلیکیشن متناسب با مشخصات ظاهری‌ای که خودتان اظهار می‌کنید، بهترین وزن و رژیم‌های غذایی را پیشنهاد می‌کند و تا رسیدن به تناسب‌اندام واقعی کنارتان خواهد بود.

اپلیکیشن کرفس مطابق با روش‌های علم تغذیه و تناسب‌اندام، میزان کاهش یا افزایش وزن را در بازه‌های زمانی هفتگی تعیین خواهد کرد. اگر بخواهیم روش اپلیکیش کرفس برای لاغری یا چاقی بیان کنیم، باید بگوییم مبتنی‌بر شمارش کالری است. در‌حقیقت، برنامه‌ی غذایی شخصی خود را متناسب با کالری محاسبه‌شده‌ی برنامه‌ی کرفس می‌توانید تعیین و برای تحققش تلاش کنید.

بد نیست بدانید که شما هم می‌توانید با واردکردن مواد‌غذایی مدنظرتان، میزان کالری آن‌ها را بررسی و ارزیابی کنید. در‌نهایت امکان تصمیم‌گیری صحیح برایتان فراهم خواهد شد. اگر تصمیم گرفته‌اید گام نهایی را برای آشپزی رژیمی بردارید، برنامه‌ی کرفس با بیشتر از ۱۵۰ دستور غذایی رژیمی سالم همراه شما خواهد بود. برنامه‌ی کرفس را برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS می‌توانید از لینک‌های زیر دانلود و نصب کنید.


۴. مانکن

برنامه مانکن

همان‌طورکه از نام این اپلیکیشن هم پیدا است، روش‌های رسیدن به تناسب‌اندام فوق‌العاده را دراختیارتان قرار خواهد داد. یکی از ویژگی‌های مهم‌ اپلیکیشن مانکن  رابط کاربری ساده و البته جذابش است. اپلیکیشن مانکن به قابلیت کالری‌شمار مجهز است و همین مسئله می‌تواند تأثیر زیادی بر الگوی مصرف غذایی شما بگذارد. همچنین در این برنامه، برای خودتان هدف‌گذاری کنید و مثلا هدف وزنی خود را تعیین کنید تا برنامه راه‌های رسیدن به آن هدف را پیشنهاد دهد. بد نیست بدانید که در بخش هدف‌گذاری، می‌توانید قابلیت چربی‌سوزی را نیز برای لاغری سریع فعال کنید تا روند فوق‌العاده‌ی آن را مشاهده کنید.

یکی دیگر از قابلیت‌های برنامه‌ی مانکن تجزیه‌وتحلیل بشقاب غذایتان است. به‌عنوان مثال، امکان معرفی موادغذایی دلخواهتان وجود دارد که برای مصرف روزانه در نظر گرفته‌اید تا با انجام این کار، بتوانید به‌درستی آن‌ها را تفکیک کنید. در‌حقیقت، این برنامه به شما اعلام خواهد کرد که مصرف چه مقدار از موادغذایی مدنظرتان می‌تواند مناسب باشد. البته نباید بخش مربوط به تمرینات ورزشی را هم نادیده گرفت. این بخش از اپلیکیشن مانکن با ارائه‌ی تمرینات مبتدی تا حرفه‌ای، می‌تواند نقش بسزایی در کاهش یا افزایش یا تثبیت وزن شما ایفا کند. از دیگر ویژگی‌های اپلیکیشن مانکن مدیریت مصرف آب روزانه و گام‌شمار و محاسبه‌گرهای خاصی است که هر‌کدام از آن‌ها برای رسیدن به اهدافتان کاربرد دارد.


بهترین اپلیکیشن‌های خارجی رژیم غذایی

تا اینجای مقاله، سعی کردیم بهترین اپلیکیشن‌های رژیم غذایی ایرانی را معرفی و بررسی کنیم. در‌ادامه، قصد داریم دو اپلیکیشن خارجی را معرفی کنیم که عملکرد مطلوبی در‌زمینه‌ی تناسب‌اندام از خود نشان داده‌اند.

۱. Lifesum

برنامه Lifesum

اگر قصد دارید از اپلیکیشن‌های خارجی رژیم غذایی استفاده کنید، Lifesum گزینه‌ی مناسبی به‌حساب می‌آید. این برنامه رابط کاربری ساده و جذابی دارد که کار با آن را ساده جلوه می‌دهد. این اپلیکیشن همانند اپلیکیشن‌های ایرانی به قابلیت شمارش کالری مجهز است و می‌تواند متناسب با ظاهر و اطلاعات اولیه‌ای که ارائه می‌کنید، رژیم‌های غذایی خاصی به شما پیشنهاد دهد. توجه کنید که برنامه‌ی غذایی خاص خود را برای کاهش وزن می‌توانید انتخاب کنید و اجباری در این زمینه وجود ندارد.

یکی دیگر از ویژگی‌های اپلیکیشن رژیم غذایی Lifesum، ارائه‌ی دستورالعمل‌های مربوط به رژیم‌های غذایی مختلف است. کاربران و علاقه‌مندان به تناسب‌اندام که به‌دنبال دستورالعمل‌های مدنظرشان در زمینه رژیم‌های غذایی هستند، این اپلیکیشن را از لینک‌های زیر برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS می‌توانند دانلود و نصب کنند.


۲. Calorie Counter

برنامه رژیم غذایی Calorie Counter – MyFitnessPal

یکی دیگر از برنامه‌های رژیم غذایی خارجی که عملکرد مناسبی دارد و امتیازش در گوگل‌پلی هم شاهدی بر این مدعا است، Calorie Counter – MyFitnessPal نام دارد. این برنامه برای سیستم‌عامل اندروید و iOS دردسترس قرار دارد و کاربران می‌توانند آن را دانلود و در گوشی هوشمندشان نصب کنند. بدون تردید می‌توان برنامه Calorie Counter – MyFitnessPal را با داشتن بیش از ۱۱ میلیون موادغذایی در دیتابیس، یکی از اپلیکیشن‌های بزرگ رژیم غذایی دانست.

با نصب این برنامه، اهداف خود را می‌توانید تعیین و برای رسیدن به آن‌ها تلاش کنید. باید به این موضوع توجه کنید که این اپلیکیشن رژیم غذایی براساس اهدافی که تعیین کرده‌اید، به شما در کسب موفقیت کمک خواهد کرد. یکی دیگر از قابلیت‌هایی این برنامه امکان اشتراک‌گذاری موفقیت‌هایی است که در تناسب‌اندام به‌دست آورده‌اید.

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید