وب‌سایت شیائومی فیلتر شد [به‌روزرسانی]

وب‌سایت شیائومی فیلتر شد [به‌روزرسانی]

به‌گزارش کاربران زومیت، ‌وب‌سایت رسمی شیائومی از روز گذشته با فیلترینگ مواجه شده است و کاربران امکان دسترسی آزاد به آن را ندارند.

کاربران ایرانی شیائومی از روز گذشته در مراجعه به وب‌سایت رسمی شیائومی با تصویر معروف پیوندها مواجه شده‌اند که این موضوع مشکلاتی برایشان به‌همراه داشته است. شایان ذکر است وب‌سایت شیائومی را مقام‌های داخلی از دسترس خارج کرده‌اند و این وب‌سایت برخلاف وب‌سایت‌هایی مثل پایگاه رسمی شرکت چینی لنوو از مبدأ به‌روی کاربران ایرانی بسته نشده است.

فیلتر سایت شیائومی

بسته‌شدن وب‌سایت شیائومی به آدرس miui.com و بخش انجمن جهانی آن به آدرس en.miui.com کاربران ایرانی را با مشکلاتی مواجه کرده و اعتراض آنان را به‌همراه داشته است. شیائومی که یکی از تولیدکنندگان مطرح گوشی هوشمند جهان است، به‌دلیل بهره‌گیری از مدل اقتصادی متفاوت، گوشی‌های باکیفیت و ارزان‌قیمتی روانه‌ی بازار می‌کند؛ به همین دلیل، با وجود نداشتن نماینده‌ی مستقیم در ایران محبوبیت نسبتا فراوانی دارد. بسیاری از کاربران ایرانی شیائومی برای یافتن پرسش‌های خود به پایگاه انجمن جهانی آن مراجعه می‌کردند که با فیلترشدن وب‌سایت مذکور، دسترسی به این بخش نیز محدود شده است. همچنین، تعدادی از کاربران نبود امکان دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی را یکی از نگرانی‌های مهمشان عنوان کرده‌اند که خوشبختانه، طبق بررسی‌های زومیت، تا به این‌ لحظه مشکلی در بخش دریافت به‌روزرسانی‌ها وجود ندارد.

فیلتر شیائومی

پس از اجرای کامل طرح رجیستری و کاهش گوشی‌های شیائومی در بازار ایران، فیلترینگ وب‌سایت رسمی این شرکت از روز گذشته، کاربران این برند چینی را بیش‌ازپیش آزرده‌‌خاطر کرده است. با وجود این، از آنجاکه فیلتر سهوی وب‌سایت‌های خارجی اتفاق بی‌سابقه‌ای نیست، باید منتظر بود و دید این مسدودسازی به‌اشتباه انجام شده و بعد از بررسی گزارش‌های کاربران رفع می‌شود یا دلیل متقنی دارد.

به‌روزرسانی: به‌نظر می‌رسد همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، فیلترشدن سایت شیائومی اتفاقی سهوی بوده و پس از پیگیری کاربران، این وب‌سایت رفع فیلتر شده است. هم‌اکنون، در ساعات پایانی سه‌شنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۸، دسترسی به وب‌سایت شیائومی و تمام زیرشاخه‌های آن از داخل ایران امکان‌پذیر است.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده