اولین همایش استارتاپ شبکه سلامت ایرانیان برگزار شد

اولین همایش استارتاپ شبکه سلامت ایرانیان برگزار شد

شبکه‌ی سلامت ایرانیان پنجشنبه‌ی گذشته مراسمی را برگزار کرد که با حضور درمانگران این استارتاپ برگزار شد و طی آن مدیرعامل این استارتاپ رونمایی از اپلیکیشن ویزیت را در آینده نزدیک وعده داد. 

استارتاپ شبکه‌ی سلامت ایرانیان پنجشنبه‌ی گذشته مراسمی را در تالار دانشکده‌ی علوم پزشکی دانشگاه تهران برگزار کرده و طی آن به معرفی اپلیکیشن جدید خود برای ارائه‌ی خدمات درمانی در محل پرداخت که در آینده نزدیک بصورت رسمی رونمایی خواده شد. شبکه‌ی سلامت ایرانیان در پی آن است تا استفاده از راهکارهای نوین در حوزه‌ی کسب‌وکارها را با حوزه‌ی پزشکی پیوند داده و علاوه‌بر تامین سلامت شهروندان ازطریق افزایش آگاهی‌های عمومی در حوزه‌ی سلامت، به ارائه‌ی خدمات پزشکی در محل اقدام کند. به بیان بهتر، شبکه‌ی سلامت ایرانیان، درمانگران مورد تایید خود را برای ارائه‌ی خدمات درمانی در حوزه‌هایی نظیر اعزام پزشک، پرستار، نیروهای نوانبخشی (کاردرمانی، گفتاردرمانی، فیزیوتراپی)، روانشناس، مشاوره‌ی تغذیه، تکنسین آزمایشگاه و ارسال دارو به محل کاربران ارسال می‌کند. 

برای آگاهی از اهمیت فعالیت‌های استارتاپ شبکه‌ی سلامت ایرانیان، بهتر است نگاهی به آمار و ارقام و وضعیت جامعه‌ی پزشکی در استفاده از خدمات نوین داشته باشیم. براساس اطلاعات ارائه‌شده، امروزه با گسترش روزافزون دسترسی به اینترنت و وجود انواع منابع در فضای وب، بسیاری از افراد پیش از مراجعه به پزشک، اقدام به جمع‌آوری اطلاعات و مشاوره‌ی با سایر افراد درگیر با بیماری‌های مشابه کرده و در نتیجه با داشتن اطلاعاتی به پزشک‌ مراجعه می‌کنند. این درحالی است که جامعه‌ی پزشکی با تکیه بر روش‌های سنتی درمانی در زمینه‌ی تعامل با بیماران به ارائه‌ی خدمات می‌پردازند. در واقع با وجود خلق فرصت‌های جدید در کسب‌وکارهای مختلف به‌واسطه‌ی پیشرفت فناوری و اینترنت، حوزه‌ی درمان هنوز ساختار سنتی خود را برای ارتباط و تعامل با بیماران حفظ کرده است، از این‌رو شبکه‌ی سلامت ایرانیان بر آن شده تا خلا موجود را با استفاده از دو اپلیکیشن ویزئو و ویزیت پر کند. 

ویزئو یک سرویس مبتنی بر تولید محتوا در زمینه‌ی پزشکی است که می‌توان از آن به‌عنوان یک منبع قابل اتکا برای دریافت اطلاعات پزشکی، بهداشت و سلامت استفاده کرد. به جرات می‌توان گفت که در کنار ویزئو، هیجان‌انگیزترین محصول شبکه‌ی سلامت ایرانیان، سرویس ویزیت است که دسترسی به آن از طریق اپلیکیشن ویزیت قابل استفاده است. شبکه‌ی سلامت ایرانیان خدمات پزشکی در محل را در قالب ۸ دپارتمان ارائه می‌کند که شامل دپارتمان توانبخشی، تغذیه، پرستاری، روانشناسی، پزشکی، آزمایشگاه، رادیولوژی و داروسازی می‌شود. ویزیت علاوه‌بر اینکه امکان دریافت خدمات در محل را برای بیماران فراهم می‌کند، فرصت‌های شغلی جدیدی را نیز برای متخصصین حوزه‌ی سلامت فراهم می‌کند تا به ارائه‌ی خدمات در محل متقاضیان بپردازد. 

شبکه‌ی سلامت ایرانیان تنها یک سامانه‌ی نوین برای ارائه‌ی خدمات پزشکی در محل و به‌نوعی صرفا یک پل ارتباطی میان کادر درمانی و بیماران نیست؛ بلکه این استارتاپ علاوه‌بر آموزش افراد فعال در حوزه‌ی درمان، سازوکار حقوقی لازم برای حمایت از نیروهای همکاری خود را نیز پیش‌بینی کرده تا در شرایط مختلف به حمایت از نیروهای خود بپردازد. 

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده