گزارش زومیت از رونمایی کولرهای گازی اینورتر جدید ال جی در ایران

جمعه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۵
مطالعه 6 دقیقه
روز گذشته شرکت ال‌جی و گلدیران از کولرهای اینورتر جدید این کمپانی رونمایی کردند. کولرهای جدید در سه رده قیمتی با نام‌های NeXt Plus Inverter، NeXt One Inverter و TITAN BIG Inverter به زودی در بازار کشور موجود خواهند شد.

عصر پنجشنبه، ۳ اردیبهشت ۹۴، ال‌جی ایران و شرکت گلدیران طی نشستی خبری در هتل آزادی تهران از کولرهای گازی اینورتر جدید این کمپانی رونمایی کردند. در ابتدای مراسم، امیرحسین نظاری درباره مساله مصرف بی رویه انرژی و زیان‌های آن صحبت کرده و به ارائه توضیحاتی درباره کولرهای جدید و فناوری‌های مورد استفاده در آنها پرداخت. وی گفت:

اولین کولری که توسط نظاری معرفی شد، مدل NeXt Plus Inverter V بود. به گفته وی، این کولر علاوه بر فناوری اینورتر که منجر به کاهش ۶۰ درصدی مصرف انرژی می‌شود، به قابلیت‌های جدیدی چون Smart Scan ،Power Cooling، Plasmaster Ionizer و Energy Display نیز مجهز شده است. نظاری گفت:

حسگر هوشمند با تشخیص عدم حضور افراد در محیط اتاق به صورت خودکار میزان خنکی هوا را به تدریج کاسته و هر 20 دقیقه اجازه افزایش دما به میزان یک درجه سلسیوس را می‌دهد. همچنین به کمک قابلیت Comfort Airflow، کولر می‌تواند تشخیص دهد که باد به سمت ما بوزد یا در کل اتاق به صورت همسان خنک شود.

فناوری پلاس مستر (Plasmaster Lonizer Plus) با تولید سه میلیون یون، در عرض ۳۰ دقیقه هوا را استرلیزه کرده و ضمن از بین بردن ۹۹.۹ درصد باکتری‌ها بوهای نامطبوع را حذف می‌کند.

نظاری درباره قابلیت انرژی دیسپلی گفت:

مدل دیگری که معرفی شد و الجی آن را با قیمتی رقابتی روانه بازار خواهد کرد، NeXt One Inverter V نام دارد. این کولر طراحی باریک و زیبایی دارد و به خاطر بهره‌گیری از قابلیت EZ Sliding Filter، فیلتر هوا خیلی راحت‌تر از دستگاه خارج می‌شود.

همچنین این دستگاه نمایشگری یکپارچه با بدنه دارد که Magic Display نامیده می‌شود و وقتی دستگاه روشن می‌شود اطلاعات روی بدنه به نمایش درمی‌آید. نظاری درباره این محصول گفت:

آخرین محصولی که معرفی شد، TITAN BIG Inverter V نام داشت. این کولر که ظرفیت ۳۰٫۰۰۰ دارد به خاطر بهره‌گیری از فناوری اینورتر ۶۰ درصد مصرف انرژی را کم می‌کند. کاربرد این کولر در سالن‌های بزرگ‌تر است که نیاز به خنک‌کننده‌های پرظرفیت دارند. از نظر فناوری‌ها و قابلیت‌ها، تنها تفاوت این کولر با مدل نکست پلاس، استفاده از فیلتر Multi Protection به جای یونیزه کننده پلاسمستر است که همان بازدهی را با روشی دیگر ارائه می‌کند.

پس از معرفی مدل‌های جدید، جروم لی، مدیر دستگاه‌های تهویه مطبوع ال‌جی در ایران به ارائه توضیحاتی درباره این شرکت و کولرهای گازی آن پرداخت. وی گفت:

رسولی، مدیر بازاریابی بخش تهیویه مطبوع ال‌جی در ایران نیز گفت:

در پایان نشست خبری، مدیران ال‌جی و گلدیران به پرسشهای خبرنگاران پاسخ دادند. یونگیل وو (Youngil Woo)، مدیر خاورمیانه و آفریقای بخش دستگاه‌های تهویه مطبوع ال‌جی در پاسخ به سوالی درباره اهمیت بازار ایران گفت:

جروم لی نیز در پاسخ به سوالی درباره فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران گفت:

هومن رستگار، قائم مقام مدیرعامل نیز در پاسخ به سوالی درباره قیمت این محصولات گفت:

وی همچنین اعلام کرد که با وجود آن که مبارزه با قاچاق بر عهده دولت است، در صورتی که قاچاق این محصول در شهرهای مرزی رونق بگیرد، الجی سعی خواهد کرد در قالب جشنواره‌های مختلف قیمت محصول را به گونه‌ای پایین بیاورد که برای مشتری به صرفه نباشد که کالای قاچاق خریداری کند.

مطالب مشابه

نظرات