گزارش «اختصاصی زومیت» از غرفه «سامسونگ» در نمایشگاه Gitex 2014

گزارش «اختصاصی زومیت» از غرفه «سامسونگ» در نمایشگاه  Gitex 2014

همانطور که روز گذشته در زومیت خواندید، کمپانی سامسونگ همزمان با برگزاری نمایشگاه Gitex 2014 در دوبی اقدام به برگزاری مراسمی در دوبی و تهران برای معرفی گلکسی‌نوت ۴ کرد که گزارشی را از این مراسم در دوبی به‌همراه نگاه نزدیک گلکسی‌نوت ۴ و هدست واقعیت مجازی Gear VR تقدیم حضور شما کردیم. با زومیت همراه باشید تا نگاهی به غرفه‌ی این کمپانی در نمایشگاه Gitex 2014 داشته باشیم.

نمایشگاه جیتکس هر سال در ماه اکتبر در شهر دوبی و در نمایشگاه بین‌المللی این ابرشهر مدرن با رویکردی تجاری، برای نمایش دستاوردهای کمپانی‌های بزرگ در منطقه‌ی خاورمیانه برگزار می‌شود. شاید جالب باشد بدانید که این نمایشگاه همچون شهر دوبی و قدمت آن در دنیای تجارت چندان سابقه‌ای نداشته و اولین دوره‌ی آن در سال ۱۹۹۱ برگزار شده است. همسایگان ساحل جنوبی خلیج فارس موفق شده‌اند تا در طول ۲۳ سال این گردهمایی را به بزرگ‌ترین جشنواره‌ی و گردهمایی آی‌سی‌تی در خاورمیانه تبدیل کنند که شاید با اتخاذ سیاست‌های بهتر در کشور ما این لقب از آن نمایشگاه الکامپ می‌شد. به هر حال امسال نیز همچون سال‌های گذشته این نمایشگاه در دوبی آغاز به‌کار کرده و مراسم معرفی گلکسی‌نوت ۴ سامسونگ نیز با آن مصادف شده است. در ادامه با زومیت باشید تا نگاهی به غرفه‌ی این کمپانی در نمایشگاه جیتکس داشته باشیم.

در تصویر زیر نمایی از دو مانیتور ساخت سامسونگ را ملاحظه می‌کنید که نمونه‌ی سمت راست از نوع خمیده و با نسبت تصویر ۲۱ به ۹ است که آن را به گزینه‌ی مناسبی برای افرادی مثل گرافیست‌ها و افرادی که نیاز به تصویر عریض دارند، کرده است. مانیتور سمت چپ نیز یک نمونه 4K است.

IMG 6120

تصویر زیر نمایی از گلکسی‌‌نوت ۴، آخرین فبلت و پرچمدار سامسونگ را نمایش می‌دهد که نگاه نزدیک آن در زومیت تقدیم حضورتان شد.

IMG 6123

تصویر زیر نمایی از نمایشگرهای به‌هم چسبیده‌ی سامسونگ را نمایش می‌دهد که اصطلاحا ویدئووال (Video Wall) خوانده می‌شوند و با هدف جلب نظر مشتریان تجاری و سازمان‌ها که از خریداران عمده‌ی اینگونه محصولات هستند، تولید شده است.

IMG 6126

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، سامسونگ در قسمتی از غرفه به معرفی سیستم امنیتی Knox پرداخته است. سرویس Knox بستری برای استفاده از گوشی‌های سامسونگ در کاربردهای تجاری/کاری و شخصی است تا اطلاعات موجود روی گوشی تداخلی باهم نداشته باشند.

IMG 6127

سامسونگ پرینترهای جدید اداری خود را در نمایشگاه IFA 2014 برای اولین بار معرفی کرد. این پرینترها مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید بوده و با توجه به بهره‌گیری از صفحه‌ی نمایش، خود را از وجود پی‌سی‌ها و سایر ابزار‌ها به منظور استفاده توسط کاربران بی‌نیاز کرده‌اند و می‌توان بصورت مستقیم با این پرینترها کار کرد.

IMG 6128

تصویر زیر تلویزیون اولترا اچ‌دی سامسونگ را نمایش می‌دهد که بصورت عمودی نصب شده و قابلیت‌های موجود این نمایشگر 4K را به گزینه‌ی مناسبی برای استفاده در دفاتر و کاربردهای تجاری تبدیل کرده است.

IMG 6131

تصویر زیر بیانگر راهکار سامسونگ به‌منظور هوشمندسازی خانه‌ها و اتصال تمامی ماژول‌های کنترلی قابل اتصال به این سیستم از قبیل دوربین‌های مدار بسته، ترموستات‌ها و سیستم‌های تهویه است.

IMG 6132

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، تصاویر دریافتی از دوربین‌های مدار بسته‌ی متصل شده توسط نمایشگرهای موجود نمایش  داده می‌شوند.

IMG 6133

تصویر زیر سیستم Smart Check-In سامسونگ را نمایش می‌دهد که به‌منظور استفاده توسط شرکت‌های هوایی در فرودگاه‌ها توسعه یافته است. به‌نظر می‌رسد سامسونگ در این سیستم از ارتباطات NFC برای کنترل بلیط‌های الکترونیکی استفاده کرده است.

IMG 6134

سامسونگ با نمایش سیستم Smart Classroom/Smart Meeting Room بستری را که از انواع تبلت‌ها، نمایشگرها، پرینترها و لپ‌تاپ‌های این کمپانی تشکیل شده به نمایش گذاشته که با هدف استفاده در کلاس‌های درس و اتاق‌های جلسه توسعه یافته‌اند.

IMG 6135

تصویر زیر گویای امکان برقراری ارتباط NFC بین گوشی و پرینترهای سامسونگ است.

IMG 6136

در تصویر زیر هشت نمایشگر بدون فریم سامسونگ را ملاحظه می‌کنید که در ترکیب با یکدیگر یک ویدئو وال بسیار بزرگ را تشکیل داده‌اند.

IMG 6137

نمایی دیگر از ویدئووال‌های سامسونگ که این بار با چینشی غیرمتقارن در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

IMG 6268

این تصویر نیز نمایی دیگر از نمونه‌ای از ویدئو وال را با آرایش نامتقارن به تصویر کشیده است.

IMG 6273

سامسونگ در زمینه‌ی تولید انواع لامپ‌های ال‌ای‌دی و هوشمند نیز دستی بر آتش دارد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، سامسونگ قسمتی از غرفه‌ی خود را به نمایش انواع نورپردازی‌ها با استفاده از لامپ‌های خود اختصاص داده بود.

IMG 6276

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده