پازل چهارم: سودکو به سبکی متفاوت!

پازل چهارم: سودکو به سبکی متفاوت!

بخش جدید «پازل»، از سه هفته پیش و برای ایجاد تنوع بیشتر در موضوعات و به چالش کشیدن توانایی‌های ذهنی کاربران شروع شده است. این بخش که فعلاً به صـورت آزمایشی راه‌اندازی شده، قرار است به انتشار معماهای هوش و منطقی برای خوانندگان دوست‌داشتنی و باهوش زومیت بپردازد. در ادامه با چهارمین قسمت از سری «پازل» همراه ما باشید.

بخش «پازل» به صورت هفتگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. چهارمین قسمت از «پازل»، شامل دو بخش است: پاسخ معمای هفته گذشته و یک «پازل» جدید!

پاسخ معمای شماره سه

پازل هفته گذشته، یکی از معروفترین معماهای دنیا به حساب می‌رفت. یافتن پاسخ این معما نزدیک به ۲۰ دقیقه زمان می‌برد؛ البته اگر از منابع اینترنتی استفاده نشود! پاسخ معمای شماره سه، به شرح زیر است:

ملیت: نروژی - رنگ: زرد - نوشیدنی: آب - سیگار: Dunhill - حیوان خانگی: گربه
ملیت: دانمارکی - رنگ: آبی - نوشیدنی: چای - سیگار: Blend - حیوان خانگی: اسب
ملیت: انگلیسی - رنگ: قرمز - نوشیدنی: شیر - سیگار: Pall Mall - حیوان خانگی: پرنده
ملیت: آلمانی - رنگ: سبز - نوشیدنی: قهوه - سیگار: Prince - حیوان خانگی: ماهی
ملیت: سوئدی - رنگ: سفید - نوشیدنی: شیرقهوه - سیگار: Blue Master - حیوان خانگی: سگ

کاربران زیادی به این معما پاسخ صحیح داده‌‌اند، که از میان آنها می‌توان به خانم‌ها غزاله پویان، الهام سیاحی و آقایان ابوالفضل ایرانمنش، محمدجواد تجلی، کیان تمر، رضا شریفی، کسرا صادق‌پور، محمدرضا عطار، حمیدرضا منصوری و حامد نیرومنفرد اشاره کرد. بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی نماییم.

* * *

معمای شماره چهار : جمعه ۱/شهریور/۱۳۹۲

(معمای منطقی؛ سطح متوسط)

 به جدول زیر توجه کنید.

Grid

آیا می‌توانید اعداد ۱ تا ۶ را به گونه‌ای در این جدول قرار دهید که:
- هر عدد، در هر ردیف و ستون فقط یکبار نوشته شده باشد.
- تمام مربع‌هایی که به هم متصل هستند دارای عدد یکسانی باشند.

به شما خوانندگان گرامی توصیه می‌کنم وقت خود را با جستجوی معما در اینترنت هدر ندهید چرا که پاسخی نخواهید یافت؛ به جای آن، با تکیه برای قدرت هوش، توانایی‌های ذهنی خود را به چالش بکشید. علاوه بر این، از آنجا که در سری «پازل» بخش نظرات، محل اظهار نظر، راهنمایی و پاسخ شما به معما محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و دوستانتان لطفا از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری نمایید.

توجه داشته باشید که پاسخ به این معما، نیازمند صرف وقت است. پس در جواب دادن عجله نکنید. شما می‌توانید پاسخ‌‌های خود را در بخش نظرات یا در صورت تمایل به ایمیل زیر ارسال نمایید.

اگر قصد دارید پاسخ‌ خود را از طریق ایمیل ارسال کنید، لطفا به موارد زیر توجه کنید:
ایــمــیــل آدرس: puzzle@zoomit.ir // مــوضــوع (Subject) ایــمــیـل: Puzzle #4
در بدنه ایمیل، هم علاوه بر پاسخ معما، نام و نام خانوادگی و نام‌کاربری خود را در زومیت درج کنید.

یک هفته فرصت دارید به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پازل» نظرات و پیشنهادهای خود درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید