پازل: سودوکوی سکه‌ها

پازل: سودوکوی سکه‌ها

اگر دوست دارید کمی فسفر بسوزانید و خود را برای هفته‌ی جدید آماده کنید، با زومیت و دویست‌وهفتادوششمین قسمت از سری «پازل» همراه شوید.

به «پازل» ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ خوش آمدید! سری «پازل» به‌صورت هفتگی منتشر می‌شود؛ دویست‌وهفتادوششمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای دویست‌وهفتادپنجمم و البته «پازل» جدید. با زومیت همراه باشید.

* * *

پاسخ معمای شماره‌ی دویست‌وهفتادوپنجم

کلید: BAC

به‌طور کلی ۶ مسیر وجود دارد که براساس ترتیب بن‌بست‌های A، B و C شکل می‌گیرد و در این بین، ترتیب BAC بهترین است؛ ضمنا باتوجه به طولانی بودن فاصله‌ی ماشین حمل زباله تا بن‌بست‌ها به نسبت فاصله‌ی بین بن‌بست‌ها، استراتژی جمع آوری زباله از هر بن‌بست و تخلیه‌ی آن در ماشین حمل زباله یک استراتژی نادرست است و به انرژی بیشتری نیاز دارد؛ بنابراین بهترین کار ابتدا جمع‌آوری زباله تمام بن‌بست‌ها و سپس انتقال آن به ماشین حمل زباله است. برای جمع آوری زباله‌ها و آوردن آن‌ها به تقاطع بن‌بست‌های B ،C و کوچه اصلی حداقل ۴۹ کیلو کالری انرژی لازم است (با ترتیب BAC) حال از این نقطه تقاطع تا ماشین حمل زباله با توجه به اینکه ۱۳ کیلو زباله در چرخ دستی وجود دارد، به ۲۶۰ کیلو کالری انرژی احتیاج داریم؛ بنابراین مجموعا ۳۰۹ کیلو کالری انرژی نیاز خواهیم داشت.

* * *

بـرنـده

۱۵۰ نفر از کاربران در پازل دویست‌وهفتادوپنجم زومیت شرکت کردند که ۶۴ نفر از این تعداد موفق شدند تا پاسخ صحیح بدهند. با کمال تشکر از تمامی افرادی که در پازل ۲۷۵ شرکت کردند، در ادامه اسامی شماری از افرادی که پاسخ صحیح دادند، درج شده است. 

امیر محمد سلیمانی - دانیال شیاسی - محمد چراغیان - عبدالرضا مقیمی - رسول آزاده - سلیمان عبدالهی - محمد شمس‌الدینی - پارسا اکبری - آزیتا سرابی - رضا بشیری - میلاد صبری - سینا اکبری - ثمین مقدم راد - زهیر حسینی - مهسا بابایی - سعید رجبی فاروجی - ارشیا افضلی - امین پورخلیل - علی‌اصغر نظری - مطهره آقایی

* * *

معمای شماره‌ی دویست‌وهفتادوششم: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸

فرض کنید ۹ عدد کاشی داریم که به شکل ۳*۳ در کنار هم چیده شده‌اند. در صورتی که ۴۵ عدد سکه داشته باشیم و بخواهیم این ۴۵ عدد سکه را روی کاشی‌ها بچینیم به شکلی که اولا: تعداد سکه‌ها روی هر کاشی با کاشی دیگری متفاوت باشد و دوما: مجموع تعداد سکه در هر سطر با مجموع تعداد سکه‌ها در هر ستون و همچنین با مجموع تعداد سکه‌ها در هر کدام از دو قطر برابر باشد، روی کاشی وسط باید چند سکه قرار دهیم؟

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام بگذارید و آن را منتشر نکنید. علاوه‌‌بر‌ این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل‌‌نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، برای احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفا پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لطـفـا به مــوارد زیـر تـوجــه کنید:
آدرس ایمیل :ایمیل آدرس پازل  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle276
در بدنه‌ی ایـمیل نیـز پـاســخ مـــعما، نام، سن و شـماره‌تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

تا ساعت ۲۴ ظهر روز جمعه همین هفته فرصت دارید به این معما پاسخ دهید. برای بهترشدن «پـازل» دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را حتما با ما در میان بگذارید.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده