پازل: شکل گمشده | جایزه هفته: یک دستگاه دوربین ورزشی و اکشن شیائومی به همراه محافظ ضدآب

پازل: شکل گمشده | جایزه هفته: یک دستگاه دوربین ورزشی و اکشن شیائومی به همراه محافظ ضدآب

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست. در بخش «پازل» معماهای متنوعی برای کاربران زومیت طرح می‌شود. در ادامه با صد و سیزدهمین قسمت از سری «پـازل» همراه ما باشید.

به «پازل» خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتـگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و سیزدهمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و دوازدهم و البته یک «پازل» جدید! در ادامه با زومیت همراه باشید.

دوربین ورزشی و اکشن شیائومیپازل این هفته با حمایت فروشگاه اینترنتی شمشاد برگزار می‌شود. این هفته به قید قرعه، به یک نفر از کاربرانی که به پازل، پاسخ صحیح بدهد، یک دستگاه دوربین ورزشی و اکشن شیائومی به همراه محافظ ضدآب اهداء خواهد شد.

پاسخ معمای شماره صد و دوازدهم

پازل هفته‌ی گذشته یک معمای منطقی بود که خوشبختانه مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفت.

 برای یافتن پاسخ، از حکم صدم شروع می‌کنیم. اگر حکم شماره ۱۰۰ درست باشد، با محتوای حکم که می‌گوید «حداقل صد حکم اشتباه است» تناقض دارد. بنابراین حکم صدم قطعا اشتباه است و ما در این مرحله تنها یک حکم اشتباه داریم. بنابراین حکم اول که می‌گوید «حداقل یک حکم اشتباه است» صحیح است. تا اینجا، یک حکم صحیح (حکم اول) و یک حکم اشتباه (حکم صدم) داریم. حالا به سراغ حکم نود و نهم می‌رویم. این حکم می‌گوید «حداقل ۹۹ حکم اشتباه داریم». اگر این حکم درست باشد، به همراه حکم اول که پیشتر فهمیدیم صحیح است در مجموع دو حکم صحیح داریم که با مضمون حکم شماره ۹۹ تناقض دارد. بنابراین جمله شماره ۹۹ اشتباه است و از آن می‌توان نتیجه گرفت که حکم شماره ۲ که می گوید «حداقل ۲ حکم اشتباه داریم» صحیح است. پس دو حکم اشتباه و دو حکم صحیح داریم. این روند ادامه می یابد تا به ۵۰ حکم اشتباه و ۵۰ حکم صحیح برسیم.

بر همین اساس، پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر ۵۰ حکم اشتباه و ۵۰ حکم صحیح است. لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگان

برنده خوش‌شناس «پازل صد و دوازدهم زومیت» عبارت است از:

آقای سید محمد امین موسوی، ۲۴ ساله از ساری، کارشناس‌ارشد مهندسی مکانیک

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف فروشگاه اینترنتی شمشاد، به برنده، یک دستگاه دوربین ورزشی و اکشن شیائومی به همراه محافظ ضدآب آن اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به  آقای موسوی تبریک گفته و برای ایشان سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *

معمای شماره ۱۱۳: جمعه ۱۵/آبان/۱۳۹۴
(معمای هوش؛ سطح سخت)

اگر داشته باشیم:

مربع   پنج‌ضلعی   مثلث
مربع   شش‌ضلعی   شش‌ضلعی   مربع
مثلث   مربع   شش‌ضلعی   شش‌ضلعی   شش‌ضلعی   پنج‌ضلعی
(؟)   هشت‌ضلعی   هشت‌ضلعی  هشت‌ضلعی  هشت‌ضلعی  شش‌ضلعی

به جای علامت سؤال چه شکلی قرار می‌گیرد؟

  • ۱: مثلث
  • ۲: مربع
  • ۳: پنج‌ضلعی
  • ۴: هشت ضلعی

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پـاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لــطفـاً بــه مــوارد زیــر تـوجـه کنید:
آدرس ایمیل :puzzle[at]zoomit.ir  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 113
در بــدنه ایـمـیل نیـز پـاســخ مـــعما، نــام، سن و شـمـاره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید